Partnerzy serwisu:

W środę pojedziemy „skarżyskim” odcinkiem S7. Budimex gotowy dużo przed terminem

Elżbieta Pałys 17.12.2019

W środę pojedziemy „skarżyskim” odcinkiem S7. Budimex gotowy dużo przed terminem
fot. GDDKiA
Kilka miesięcy przed terminem wynikającym z kontraktu zostanie oddana do użytku droga ekspresowa S7 między granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną. Inwestycję zrealizował Budimex. Pierwsi kierowcy przejadą po nie w środę po południu.
Ta droga została wybudowana w ekspresowym tempie. Blisko 8-kilometrowy odcinek, który wypełni ostatnią lukę w ciągu drogowym kat. S na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie oddany do użytku kierowców w środę 18 grudnia. Wykonawca, zgodnie z kontraktem, ma jeszcze czas do maja przyszłego roku.

Oddania tego odcinka oznacza, że drogą o parametrach ekspresowej bez przerwy będzie można przejechać trasę liczącą 200 km. W najbliższych miesiącach będą jeszcze realizowane prace w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ i dróg dojazdowych.

Jak poinformowała GDDKiA, po przełożeniu ruchu na udostępniany przed terminem umownym ciąg główny mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i przyległych miejscowości wjadą na drogę ekspresową na nowym węźle Skarżysko-Kamienna Zachód. Pozostanie możliwość skomunikowania będą dostępne poprzez istniejący węzeł Skarżysko-Kamienna – ten zmieni nazwę na Skarżysko-Kamienna Południe.

Możliwe będzie także połączenie z węzłem Szydłowiec Południe drogami dojazdowymi. Skierowanie ruchu na ciąg główny S7 i odciążenie dawnej drogi nr 7 od ruchu tranzytowego pozwoli na wykonanie prac w obrębie aktualnie nieczynnego węzła Skarżysko-Kamienna Północ – będzie on udostępniony – zgodnie z warunkami kontraktu, w maju 2020 r.

Zgodnie z umową kontynuowane będą również roboty na drogach dojazdowych oraz prace związane z ruchem lokalnym.

Inwestycja skróci czas przejazdu pomiędzy Warszawą, Kielcami i Krakowem. Przez całe województwo świętokrzyskie będzie można przejechać drogą o parametrach ekspresowej.

Nowa droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Liczy 7,6 km. Na trasie powstały dwa węzły: Skarżysko-Kamienna Północ o Skarżysko-Kamienna Zachód.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony