Partnerzy serwisu:

W tym roku otwarcie jeszcze 4 odcinków dróg

Elżbieta Pałys 17.12.2020

W tym roku otwarcie jeszcze 4 odcinków dróg
fot. GDDKiA
Około 49 kilometrów liczą odcinki, które GDDKiA planuje udostępnić kierowcom jeszcze w tym roku. Domykanie inwestycji trwa, mimo że oficjalnie na budowach rozpoczął się już sezon zimowy.
Wśród tych dróg, które są obiecane kierowcom jeszcze na ten rok są dwa odcinki Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 wraz z częścią łącznic węzła Lubelska na drodze S17 z połączeniem do A2.

To odcinki realizowane przez Warbud (odc. C Wał Miedzeszyński – w. Lubelska) oraz konsorcjum Gulermak i PRDM Mińsk Mazowiecki (odc. B Przyczółkowa – Wał Miedzeszyński). W przypadku odcinka B inwestycja obejmuje także most przez Wisłę, który połączy Wawer z Wilanowem.

W tym roku poprawi się także komunikacja w okolicach Bydgoszczy. Oddany ma być bowiem fragment drogi ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Błonie. To liczący ok. 13,5 km odcinek budowany przez konsorcjum firm Polaqua i Dragados.

Na ukończeniu jest także budowa obwodnicy Wałcza w ciągu S10. Tej trasy nie udało się ukończyć pierwotnemu wykonawcy. Blisko 18-kilometrowa trasa jest w realizacji od jesieni 2015 roku. Po rozwiązaniu umowy z Energopolem, prace kontynuowało kilka firm, między które GDDKiA podzieliła pozostały zakres prac. Są to: Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, Budimex, Porr, GZD oraz Saferoad Grawil.

Poza tymi inwestycjami kierowcy mogą jeszcze liczyć na poprawę warunków jazdy na powstającej autostradzie A1 między Tuszynem i Częstochową. Nowa droga powstaje pod ruchem. Żeby minimalizować wynikające stad utrudnienia, sukcesywnie udostępniane są fragmenty nowych jezdni.

Obecnie można korzystać z ok. 53 km nowej, betonowej jezdni, z tego na 46 km można jechać dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Dostępny jest także węzeł Radomsko. GDDKiA zapowiada, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia połączona zostanie wschodnia jezdnia na granicy dwóch kontraktów w okolicy Radomska.

Dzięki temu będzie można jechać dwoma pasami w obu kierunkach na kolejnych siedmiu kilometrach do granicy województw łódzkiego i śląskiego. W sumie kierowcy będą więc mieli do dyspozycji ok. 41 km ciągłej nowej jezdni przyszłej A1 od obwodnicy Częstochowy do Kamieńska oraz kolejne ok. 12 km od Piotrkowa Trybunalskiego do Tuszyna, gdzie będzie można jechać dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

– Wykonawcy A1 szykują kolejne ułatwienia dla kierowców i przy sprzyjającej pogodzie będą układać nawierzchnię betonową na odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem – informuje inwestor.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony