Partner serwisu

W tym roku ruszy wymiana konstrukcji wiaduktu nad torami w Tczewie

Przemysław Farsewicz 15.09.2021

W tym roku ruszy wymiana konstrukcji wiaduktu nad torami w Tczewie
fot. Fb Mirosław Pobłocki - Prezydent miasta Tczewa
Zakład Usług Komunalnych jeszcze we wrześniu planuje podpisać z wykonawcą umowę na przebudowę tczewskiego wiaduktu na ulicy Nowy Świat. Pierwsze roboty ruszą w tym roku. Koszt nowej przeprawy nad torami kolejowymi to ponad 21 mln zł.
W przetargu na rozbiórkę istniejącego oraz budowę nowego wiaduktu rozpatrzono 8 ofert. Ostatecznie zadanie zrealizuje firma Strabag. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 15 miesięcy. Wartość kontraktu wyniesie prawie 21,2 mln zł. Na inwestycję przyznano 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Umowę podpiszemy 20 września. Wykonawca przekaże, kiedy będzie chciał ruszyć z pracami, a my będziemy wtedy na bieżąco informować mieszkańców o utrudnieniach – przekazał Radiu Gdańsk Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.

Będzie to najważniejsze zadanie drogowe miasta w tym roku. O remoncie przeprawy mówi się już od 15 lat. W 2006 roku przygotowano nawet koncepcję przebudowy wiaduktu, którego właścicielem było wówczas Starostwo Powiatowe. Prace jednak nie ruszyły. Generalny remont okazuje się już niestety konieczny, gdyż stan techniczny obiektu określono jako zły. Kierowcy borykają się z ograniczeniami w ruchu.

Przebudowie poddanych zostanie 5 odcinków 4 publicznych dróg gminnych o łącznej długości 375 metrów. Ze względu na duży stopień degradacji zasadniczych elementów rozebrana będzie dotychczasowa konstrukcja wiaduktu nad linią kolejową nr 9 (Warszawa – Trójmiasto). W planach jest też poprowadzenie ścieżki rowerowej łączącej Wiślaną Trasę Rowerową z dworcem kolejowym.

Zgodnie z dokumentacją przetargową na działce przy stadionie będą magazynowane prefabrykowane elementy nowego wiaduktu. Zgromadzenie materiałów pozwoli na sprawną realizację prac. Miejskiego Zarządu Dróg wyjaśnia, że wiadukt będzie składany i montowany metodą nasuwania. Ze względu na koszty i obszerny zakres robót zadanie inwestycyjne będzie realizowane w systemie dwuletnim.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony