Partnerzy serwisu:

W Wałczu poprawi się bezpieczeństwo pieszych

inf. pras. 03.12.2018

W Wałczu poprawi się bezpieczeństwo pieszych
fot. galibiati, morguefile.com
Odcinek wjazdowy DK22 do Wałcza od strony Jastrowia (ul. Wojska Polskiego) jest długą prostą drogą, na której znajdują się 4 przejścia dla pieszych. W ostatnich 3 latach dochodziło tam do wypadków z pieszymi. Dlatego należy poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku.
O wprowadzenie koniecznych zmian zabiega wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. - Mieszkańcy zwracali uwagę na ten niebezpieczny odcinek, często dochodzi tam do wypadków – mówi wicewojewoda Subocz – Poprawa bezpieczeństwa pieszych w takich miejscach to kwestia priorytetowa.

Wyświetl większą mapę

W ramach doraźnych działań już w lutym tego roku znaki D-6 „przejście dla pieszych” zostały umieszczone na tle z folii fluorescencyjnej. Przedstawiciele GDDKiA i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzili analizę poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku dochodząc do zbieżnych wniosków.

Miasto Wałcz ma wykonać do końca tego roku doświetlenie przejść dla pieszych (zgodnie z ustawą Prawo Energetyczne jest to zadanie Gminy), co poprawi widoczność pieszego przez kierowcę (do wypadków dochodziło po zmroku). GDDKiA ma natomiast wykonać spowolnienie ruchu na wjeździe do Wałcza oraz zmienić lokalizację przejść dla pieszych i wykonać na nich azyle umożliwiające bezpieczne pokonanie jezdni.

Rozwiązanie to pozwoli kompleksowo poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku drogi krajowej. Obecnie wykonywany jest projekt zmian w stałej organizacji ruchu, a po jego opracowaniu będą czynione starania o zapewnienia finansowania dla realizacji tych prac.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony