Partner serwisu

W weekend A1 Tuszyn – Piotrków będzie zamknięta

ep. 28.11.2019

W weekend A1 Tuszyn – Piotrków będzie zamknięta
fot. GDDKiA
Od godziny 16 w piątek 29 listopada do 1 grudnia zamknięta będzie autostrada A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. W tym czasie prowadzone będą prace związane z burzeniem wiaduktu, którym służył do zjazdu w stronę Katowic. Kierowcy będą kierowani na objazd.
Utrudnienia będą się wiązały z postępem robót na budowie autostrady A1 Tuszyn – granica województwa. Łącznica, którą kierowcy jadąc S8 z Warszawy skręcali na A1 będzie wyburzana. Zasadnicza część prac ma być przeprowadzona w najbliższy weekend. Konieczne będzie zamknięcie autostrady.

Przygotowano następujące objazdy. W kierunku Katowic z węzła Tuszyn DK–12 do węzła Piotrków Trybunalski Północ i dalej drogą ekspresową S8 do A1. Powrót na autostradę będzie możliwy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

Droga w przeciwnym kierunku będzie się odbywać podobnie: od strony Katowic w kierunku Łodzi z autostrady A1 trzeba zjechać na drogę ekspresową S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, stamtąd do węzła Piotrków Trybunalski Północ i dalej DK-12 do węzła Tuszyn, gdzie z powrotem można wrócić na autostradę w kierunku Łodzi i Gdańska.

– Prace zaplanowano na weekend, aby ograniczyć do minimum uciążliwości związane z naszymi działaniami – informuje GDDKiA.

Już wcześniej informowaliśmy o zmianach w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód dla jadących od strony Warszawy. Przeznaczona do wyburzenia łącznica została wyłączona z ruchu w połowie listopada. Od tego czasu jadąc od strony Warszawy już na węźle Piotrków Trybunalski Północ na przecięciu S8 a DK-12 ruch trzeba zjechać na jezdnie wschodnią, po której odbywa się ruch w obu kierunkach, przy prędkości ograniczonej do 70 km/h. skręt na autostradę w kierunku południowym odbywa się poprzez tymczasowe skrzyżowanie na rozwidleniu S8 a A1.

Tak będzie aż do wybudowania nowej estakady, czyli – zgodnie z planem – do przełomu lat 2020 i 2021 roku.

Prace odbywają się w ramach kontraktu na budowę odcinka A autostrady A1 Tuszyn – Bełchatów. Odcinek liczy niespełna 16 km. podobnie jak sąsiednie odcinki powstaje w śladzie istniejącej drogi.

Częścią zadania jest m.in. budowa węzłów drogowych Piotrków i Bełchatów a także budowa dodatkowej łącznicy na węźle Piotrków dla relacji Warszawa – Łódź oraz Łódź – Warszawa. wykonawca tego odcinka jest konsorcjum Budimex i Strabag.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony