Partner serwisu

W Wieliszewie budują wiadukt kolejowy. Pojedziemy wahadłowo

ep. 30.09.2022

W Wieliszewie budują wiadukt kolejowy. Pojedziemy wahadłowo
fot. GDDKiA
Trwają prace przy budowie wiaduktu kolejowego nad drogą krajową nr 61 w Wieliszewie. Są prowadzone w ramach rozbudowy odcinka drogi od Legionowa do Wieliszewa. Teraz roboty wchodzą w etap, który wymaga ograniczenia ruchu.
Od poniedziałku 3 października przez kolejne dwa tygodnie kierowcy na tym odcinku będą jeździli wahadłowo. Najpierw wyłączony zostanie pas w stronę Legionowa. Ruch wahadłowy będzie sterowany sygnalizacją świetlną, z wyjątkiem godzin szczytu, kiedy będzie sterowany ręcznie. Prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h.

W kolejnym tygodniu, od 10 do 14 października, wyłączony z ruchu zostanie pas w stronę Zegrza.

W tym czasie wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał przed korozją spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu. Montowany będzie także kolektor.

Obecnie prowadzone są także prace związane z odwodnieniem obiektu. Do wykonania pozostaje odtworzenie torów oraz sieci sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych.

Na pozostałym odcinku DK-61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem prace ruszą po uzyskaniu ZRID-u. Inwestor spodziewa się go na przełomie 2022/2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony