Partnerzy serwisu:

W Wielkiej Brytanii możliwe dopłaty do elektryków do 6 tys. funtów

Magdalena Romanowska 13.06.2020

W Wielkiej Brytanii możliwe dopłaty do elektryków do 6 tys. funtów
fot. Pixabay
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma w planach uruchomienie rządowych dopłat w wysokości nawet 6 tys. funtów dla osób zmieniających samochody spalinowe na elektryczne. Taką informację podał brytyjski dziennik The Telegraph, a oficjalne ogłoszenie miałoby mieć miejsce w przemowie szefa brytyjskiego rządu planowanej na 6 lipca.
Jak podaje The Telegraph, wzorem dla projektu ma być program z 2001 roku, który wspierał wymianę aut z silnikami benzynowymi na samochody na olej napędowy.

Dofinansowanie pojazdów z napędem elektrycznych będzie miało na celu zdynamizowanie sprzedaży nowych samochodów elektrycznych i umocnienie brytyjskiej branży motoryzacyjnej, którą również dotknęły konsekwencje COVID-19, a także Brexitu.

The Telegraph wskazał, że trzej najwięksi producenci samochodów Zjednoczonego Królestwa, tj. Nissan, Jagular Land Rover i BMW traktują elektromobilność jako czołowy punkt w swojej strategii. Rządowa zachęta miałaby przyczynić się do utrzymania największych zakładów produkcyjnych w kraju.

Plany miałyby łączyć się z dofinansowaniem innych działań na rzecz elektryfikacji transportu, np. z zapowiedzianym zakazem sprzedaży pojazdów spalinowych (również hybrydowych) od 2035 r. oraz z inwestycją w stacje ładowania akumulatorów, na co brytyjski rząd ma zamiar przeznaczyć miliard funtów.

Warto zaznaczyć, że według SMMT (The Society of Motor Manufacturers and Traders) sprzedaż nowych samochodów w Zjednoczonym Królestwie spadła w maju o 89 proc. Sprzedano tylko 20 tys. nowych pojazdów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony