Partner serwisu

Wadowice. Na Skawie powstał zastępczy most

mr 19.03.2020

Wadowice. Na Skawie powstał zastępczy most
fot. wadowice.pl
Jeszcze w tym tygodniu ruch samochodowy zostanie skierowany na nowo powstałą tymczasową przeprawę na Skawie w Wadowicach. Most tymczasowy będzie służył kierowcom do momentu wyremontowania starego obiektu. Oprócz jezdni dla samochodów powstaje kładka dla pieszych.
Po moście tymczasowy będzie odbywał się ruch dwukierunkowy. Remont starego mostu przewiduje całkowitą wymianę nawierzchni jezdni i chodników. 

Po zakończeniu inwestycji konstrukcja będzie miała nowe bariery, nowe oświetlenie, kanały technologiczne oraz system odwodnienia. Co ciekawe, sieć gazowa przebiegająca obecnie mostem zostanie przebudowana i poprowadzona pod dnem rzeki Skawy.

– Zajęci dużo ważniejszymi sprawami nawet nie zauważyliśmy, jak daleko posunęły się inwestycje na wadowickiej Wenecji. Po niespełna dwóch miesiącach prac zastępczy Most na Skawie jest już praktycznie gotowy. I jak udało mi się dowiedzieć od wykonawcy, już w piątek będziemy mogli po nim jeździć! – informuje, cytowany w komunikacie, burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Przebudowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Jej wykonawcą jest firma Remost Częstochowa. Koszt inwestycji to 11,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony