Partner serwisu

Wahadłowo przez most w Górze Kalwarii

inf. pras./Redakcja 03.08.2022

Wahadłowo przez most w Górze Kalwarii
fot. GDDKiA
Rozpoczął się remont mostu w ciągu DK-50 w Górze Kalwarii. Wprowadzony został ruch wahadłowy.
Kierowców obowiązuje także ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jak podaje GDDKiA, w ciągu dnia ruch będzie sterowny ręcznie, natomiast w godzinach nocnych, tj. pomiędzy 20.00 a 6.00 za pomocą sygnalizacji świetlnej.

W ramach rozpoczętego remontu wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne i ułożona będzie nowa nawierzchnia na moście i jego dojazdach. Ponadto fragmenty konstrukcji nośnej zostaną zabezpieczone antykorozyjnie oraz naprawione i uzupełnione będą systemy odwodnienia. Wykonawca naprawi również bariery ochronne wraz z balustradami na moście i jego dojazdach.

Za wykonanie prac odpowiada firma B2. Umowa o wartości ok. 10,5 mln zł ma być wykonana w ciągu 7 miesięcy. Oznacza to, że zakończenie remontu przewidziane zostało w lutym 2023 r.

GDDKiA zaleca objazd przez A2 – z DK-50 proponuje zjechać na węźle Wiskitki, dojechać do węzła Konotopa, a następnie drogą ekspresową S2 Południową Obwodnicą Warszawy przez węzeł Lubelska do węzła Mińsk Mazowiecki na autostradzie A2.

Most w Górze Kalwarii wybudowany został w latach 50. ubiegłego stulecia, tj. w 1954 r. Zmodernizowany został w 1998 r. poprzez wykonany remont i wzmocnienie konstrukcji mostu. Całkowita długość przeprawy wynosi 640 m. Cała konstrukcja mostu ma poprzeczną oś symetrii umiejscowioną w środku przeprawy.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony