Partnerzy serwisu:

Warmia i Mazury: Droga nr 58 Szczytno – Olszyny będzie rozbudowana

Elżbieta Pałys 10.07.2017

Warmia i Mazury: Droga nr 58 Szczytno – Olszyny będzie rozbudowana
fot. Albertyanks Albert Jankowski, https://commons.wikimedia.org
Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał dziś program inwestycyjny dla rozbudowy drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny. Droga poprawi się w ramach realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
– Inwestycje drogowe na Warmii i Mazurach to nie tylko duże, wieloletnie i wielomilionowe kontrakty. To także mniejsze zadania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscach, gdzie określono najwyższe klasy ryzyka. Jednym z takich zadań jest rozbudowa drogi krajowej nr 53 Szczytno – Olszyny – powiedział cytowany w komunikacie prasowym wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.


Wyświetl większą mapę

Zmodernizowany ma być odcinek o długości ok. 5,5 km. po zakończeniu zadania droga będzie miała szerokość 7 metrów oraz konstrukcję nawierzchni dostosowaną do nośności 115 kN/oś.

Przebudowane będą istniejące skrzyżowania, zjazdy indywidualne i publiczne. w planach jest budowa zatok autobusowych i ciągu pieszo-rowerowego. W ramach zadania zaplanowano również budowę kanału technologicznego, budowę/przebudowę systemu odwodnienia drogi wraz z przebudową przepustów.

Rozbudowa ma kosztować ok. 28 mln zł. Będzie realizowane w latach 2018-2019.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony