Partnerzy serwisu:

Warmińsko – mazurskie. Zamykają most w ciągu DK-16

red/inf. pras. 10.12.2017

Warmińsko – mazurskie. Zamykają most w ciągu DK-16
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), wikipedia
Od środy 11 grudnia zostanie zamknięty most nad Kanałem Warmińskim w miejscowości Stare Jabłonki w ciągu drogi krajowej nr 16 – poinformowała GDDKiA w Olsztynie. Most będzie remontowany.
W związku z planowanymi pracami zmieni się organizacja ruchu na trasie Olsztyn - Ostróda. - Dla pojazdów o masie do 15 t wyznaczony został objazd drogami powiatowymi przez Stare Jabłonki. Pojazdy o masie powyżej 15 t kierowane będą objazdem wyznaczonym przez Olsztynek, następującymi drogami krajowymi: S7, S51 i DK51 – informuje olsztyńska GDDKiA.Wyświetl większą mapę
Utrudnienia w ruchu potrwają do 30 listopada 2018 r. Są one wynikiem inwestycji polegającej na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego.

Istniejący obecnie obiekt, projektowany na ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 30 t, eksploatowany jest od 1975 r. i znajduje się obecnie w złym stanie technicznym. Pod wpływem wzrastającego ruchu, w tym ruchu pojazdów ciężarowych nastąpiła degradacja jednej z podpór obiektu, w wyniku czego konieczne było wykonanie awaryjnego, tymczasowego podparcia obiektu w celu uniknięcia wprowadzenia ograniczeń nośności.

W efekcie inwestycji powstanie obiekt o nośności 50 t, długości 130 m i szerokości 13,1 m. Na moście znajdzie się jezdnia o szerokości 7 m i chodnik o szerokości użytkowej 2 x 1,25 m. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, która zrealizuje zadanie za 11,6 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony