Partner serwisu

Warmińsko-mazurskie. Będzie remont mostu przez Śniardwy

Elżbieta Pałys 13.04.2018

Warmińsko-mazurskie. Będzie remont mostu przez Śniardwy
fot. mconnors
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie planuje remont mostu w ciągu krajowej szesnastki – jednej z najważniejszych tras na Warmii i Mazurach. Planowany do remontu obiekt znajduje się na jeziorze Śniardwy.
Przeprawa pozwala pokonać naturalną przeszkodę w miejscowości Okartowo.


Wyświetl większą mapę
GDDKiA planuje remont mostu bez zmiany wymiarów gabarytowych ustroju nośnego i podpór oraz pozostałych parametrów technicznych, co dotyczy także nośności.

Trzeba będzie rozebrać, a następnie wykonać nowe elementy wyposażenia mostu: izolacji, nawierzchni jezdni, konstrukcji chodników (opasek), barieroporęczy i płyt przejściowych za przyczółkami.

Prace mają być realizowane metodą połówkową, co oznacza, że w czasie remontu ruch zarówno pieszy, jak i kołowy na obiekcie zostanie utrzymany.

Teraz, do 27 kwietnia GDDKiA czeka na oferty od wykonawców. Na wykonanie prac inwestor przewiduje od 4 do 7 miesięcy od zawarcia umowy, przy czym termin realizacji będzie stanowił kryterium oceny ofert (z waga 15 proc.). Pozostałe kryteria oceny to cena – 60 proc. i okres gwarancji – 25 proc.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony