Partner serwisu

Warmińsko-mazurskie: Kto zrobi projekt przebudowy DK-51? GDDKiA wybrała firmę z Warszawy

GR 09.01.2023

Warmińsko-mazurskie: Kto zrobi projekt przebudowy DK-51? GDDKiA wybrała firmę z Warszawy
fot. Google Maps
Najkorzystniejsze oferty w postępowaniu na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy 30 kilometrów drogi krajowej numer 51 w województwie warmińsko-mazurskim, wybrała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W obu przypadkach zwyciężyła firma Value Engineering z Warszawy.
W planie jest rozbudowa dwóch odcinków drogi krajowej numer 51 o łącznej długości 30 kilometrów między Bartoszycami (powiatowe miasteczko) a miejscowością Wichrowo (pow. olsztyński). Docelowo ułożona zostanie nowa nawierzchnia, która będzie w stanie znosić 11,5-tonowe obciążenia. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych – przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną chodniki, alejki pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz oświetlenie.

Jest to jednak melodia przyszłości, na razie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która opracuje dokumentację dla rozbudowy 30 km drogi. Wszystko zostało podzielone na dwie części, zwyciężyła firma Value Engineering z Warszawy. Sporządzenie dokumentacji dla odcinka Bartoszyce-Lidzbark Warmiński wyceniła na kwotę 3,9 mln zł, a dla odcinka Lidzbark Warmiński-Wichrowo na blisko 3 mln zł.

Dokumentacja dla fragmentu Bartoszyce-Lidzbark Warmiński powinna być gotowa w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy, a dla odcinka Lidzbark Warmiński-Wichrowo – w ciągu 28 miesięcy od podpisania kontraktu, co jest planowane jeszcze w styczniu, o ile nie wpłyną odwołania przetargowe. Zwycięzca będzie też musiał sprawować tzw. nadzór autorski nad inwestycją.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony