Partnerzy serwisu:

Warmińsko-mazurskie: Rusza remont trasy Pieniężno – Bartoszyce za 270 mln zł

Redakcja 22.05.2019

Warmińsko-mazurskie: Rusza remont trasy Pieniężno – Bartoszyce za 270 mln zł
fot. warmia.mazury.eu
Urząd Marszałkowski w Olsztynie podpisał umowę na remont drogi wojewódzkiej nr 512 na odcinku Pieniężno – Górowo Iławeckie – Bartoszyce. Całkowita wartość inwestycji to 270 mln zł.
Inwestycja polega na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 512 na odcinku Pieniężno – Górowo Iławeckie-Bartoszyce. Początek robót ma miejsce na skrzyżowaniu z DW507 w Pieniężnie, natomiast koniec inwestycji zlokalizowano na ul. Gdańskiej w Bartoszycach.

Wartość inwestycji wynosi blisko 270 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 228 mln zł, ze środków własnych województwa warmińsko-mazurskiego – ponad 31 mln oraz z budżetu państwa – 10,5 mln zł.

W ramach inwestycji zostaną wykonane: wzmocnienie i poszerzenie nawierzchni drogi, korekta geometrii drogi, budowa obejścia miasta Górowa Iławeckiego i miejscowości Wojciechy, budowa chodników, zatok autobusowych, zatok postojowych i skrzyżowań, w tym 2 typu rondo w Górowie Iławeckim, przebudowa istniejących mostów i przepustów, wykonanie oświetlenia, kanalizacji deszczowej, przebudowę kolizji infrastruktury technicznej i elementów bezpieczeństwa ruchu, budowa 2 stanowisk do ważenia pojazdów ciężarowych.

View Larger Map

Jak podaje Urząd Marszałkowski w Olsztynie – przedsięwzięcie w znacznym stopniu poprawia nośność i stan techniczny nawierzchni drogi oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Łączna długość rozbudowywanej drogi wynosi blisko 48 km. Wykonawcą jest konsorcjum firm NDI. Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowano na koniec czerwca 2021 roku, natomiast termin odbioru końcowego robót budowlanych mija miesiąc później.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony