Partner serwisu

Warszawa. Będzie druga estakada w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa. Przetarg ogłoszony

Elżbieta Pałys 17.08.2020

Warszawa. Będzie druga estakada w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa. Przetarg ogłoszony
fot. ZMID Warszawa
Ta inwestycja jest ważna dla mieszkańców dzielnicy Rembertów i podwarszawskich miejscowości po prawej stronie Wisły, w tym m.in. Zielonki czy Ząbek. Rusza przetarg na wykonanie drugiej, brakującej estakady w ciągu ulic Marsa i Żołnierska.
Jest szansa, że za trochę ponad 2 lata na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej będzie można bezkolizyjnie skręcić w obu kierunkach. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie drugiej estakady w ciągu tych ulic. Umożliwi ona bezkolizyjny skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul Marsa – (w stronę centrum). Estakada do bezkolizyjnej jazdy w przeciwnym kierunku została udostępniona we wrześniu ub. roku.Wyświetl większą mapę

Drugi obiekt nie mógł powstać ze względu na brak dostępu inwestora do terenu, na którym trzeba było postawić jedną z podpór obiektu. Teren należący do Instytutu Prymasowskiego był objęty ochroną konserwatora zabytków. Inwestorowi nie udało się porozumieć z właścicielem działki.

W tej sytuacji miasto stołeczne zdecydowało, że zrealizuje inwestycję z jedną estakadą, w międzyczasie starając się o możliwość budowy drugiego obiektu. W 2017 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o pozbawieniu statusu zabytku tej części terenu, na której miała stanąć estakada. To otworzyło drogę do projektowani drugiej estakady.

W marcu tego roku ZMID złożył do wojewody mazowieckiego wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację tej inwestycji. Sam ZRID spodziewany jest w III kwartale tego roku.

Właśnie rusza postępowanie, którego celem jest wybór wykonawcy obiektu. Jego zadaniem będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 631 w zakresie budowy obiektu mostowego w ciągu ulic Marsa–Żołnierska wraz z przebudową istniejącego układu drogowego oraz sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca wykona zadania na podstawie dokumentacji projektowej i pozwolenia dostarczonych przez zamawiającego.

Będzie musiał natomiast dokonać aktualizacji wszelkich uzgodnień, zatwierdzeń i opinii, dla których termin ważności upłynął labo tych, których ważność wygaśnie w trakcie realizacji umowy.

Prace te stanowią III etap modernizacji ciągu ulic Marsa–Żołnierska na odcinku węzeł Marsa – granica miasta.

ZMID na wykonanie zadania przewiduje 20 miesięcy. Termin składania ofert mija 22 września.

Estakadę pozwalającą na wykonanie skrętu w lewo z ulicy Marsa w stronę Żołnierskiej zrealizował Metrostav.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony