Partner serwisu

Warszawa. Ciężarówki (na razie?) całodobowo zostaną na S2

Elżbieta Pałys 19.09.2022

Warszawa. Ciężarówki (na razie?) całodobowo zostaną na S2
fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA
Czasowa organizacja ruchu na drodze ekspresowej S2 między węzłami Opacz i Lubelska pozostanie na dłużej. Oznacza to, że samochody ciężarowe będą mogły nadal korzystać z tej trasy przez całą dobę.
1 sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdjęła ograniczenia dla ruchu ciężkich pojazdów na drodze ekspresowej S2 w. Opacz – w. Lubelska w Warszawie. Mowa o trasie obejmującej najnowszy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy przechodzący m.in. przez dzielnicę Ursynów. Od otwarcia trasy ciężarówki powyżej 16 ton mogły korzystać z tej drogi wyłącznie poza godzinami szczytów komunikacyjnych. Natomiast między godzinami 7.00 i 10.00 oraz 16.00 i 20.00. obowiązywał dla nich zakaz ruchu.

GDDKiA postanowiła sprawdzić czy wpuszczenie ciężarówek także w tych przedziałach czasowych będzie miało wpływ na warunki bezpieczeństwa. Od 1 sierpnia zostały zniesione dotychczasowe ograniczenia. Nowa organizacja ruchu miał obowiązywać do 30 wrześnie. Wszystko wskazuje na to, że (na razie) ciężarówki nadal będą mogły korzystać z trasy o każdej porze.

– Planujemy wydłużenie obowiązywania czasowej organizacji ruchu związanej ze zniesieniem ograniczeń tonażowych w ciągu S2 w. Opacz – w. Lubelska – poinformowała nasz portal Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA. – Odnotowaliśmy większy ruch pojazdów ciężarowych, czego się spodziewaliśmy, ale nie spowodowało to pogorszenia warunków bezpieczeństwa ruchu – wyjaśnia rzeczniczka. – Chcemy w pełni wykorzystać zmiany we wprowadzonej organizacji ruchu w celu zakończenia analizy i podjęcia decyzji – dodaje przedstawicielka zarządcy drogi.

Fragment Południowej Obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem został oddany do ruchu pod koniec ub. roku. W ciągu pierwszego półrocza z odcinak skorzystało 11,5 mln pojazdów. Przy dużym natężeniu ruchu nie dochodziło tam jednak do większej liczby zdarzeń drogowych. Przypomnijmy, w samym tunelu funkcjonuje odcinkowy pomiar prędkości.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony