Partnerzy serwisu:

Warszawa. Drogowcy pracują na Białołęce i Targówku

inf. pras. 01.08.2019

Warszawa. Drogowcy pracują na Białołęce i Targówku
fot. ZMID Warszawa
Finiszuje przebudowa ul. Łodygowej. W najbliższych dniach wykonawca robót będzie układał ostatnie warstwy nawierzchni jezdni. W kolejny etap wchodzą także prace przy modernizacji torowiska na Grochowskiej.
Przebudowa ul. Łodygowej wchodzi na ostatnią prostą. W środę wieczorem ruch w stronę ul. Radzymińskiej skierowany został na gotową, południową jezdnię ul. Łodygowej pomiędzy ul. Klamrową a ul. Wolińską. Przejazd w stronę Ząbek będzie prowadzi jezdnią serwisową po stronie południowej.

Kolejne zmiany w weekend


W najbliższy weekend ścieralna warstwa nawierzchni pojawi się także na jezdni północnej, a następnie na jezdniach serwisowych. Wprowadzenie tej zmiany spowoduje, że wjazd w ul. Klamrową możliwy będzie jedynie z północnej jezdni serwisowej. Do 8 sierpnia połączenie z ul. Łodygową w godzinach nocnych straci ul. Mechaników. Na skrzyżowaniu z ul. Wyspową nie będzie można skręcić w lewo w ul. Potulicką.

W drugiej połowie sierpnia prowadzone będą jeszcze prace nawierzchniowe pomiędzy ul. Radzymińską a ul. Wolińską. Wtedy też, poza robotami drogowymi, zakończą się prace ogrodnicze związane z nasadzeniami. Przy wyremontowanej ul. Łodygowej pojawi się łącznie: 37 drzew (klonów i topól osik o wąskich koronach), ok. 24 000 krzewów m.in.: tawuły, irgi oraz róży, w tym ok. 10.000 krzewów róż okrywowych w pasie pomiędzy jezdniami a także z wysianiem ok. 0,5 h trawników.

Dobiegają końca również prace na ul. Zdziarskiej. Od czwartku do niedzieli, od 8 do 11 sierpnia, zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. Drogowcy ułożą tam warstwę ścieralną nawierzchni i wdrożą stałą organizację ruchu. W ramach białołęckiej inwestycji powstał nowy most na rzece Długiej, a u zbiegu ulic Kąty Grodziskie i Zdziarskiej zostało wybudowane rondo. Układany jest także nowy chodnik i droga dla rowerów.

Kolejny etap prac na Grochowskiej

Niebawem rozpocznie się kolejny etap modernizacji torowiska tramwajowego na ul. Grochowskiej. Od soboty, 3 sierpnia, od godz. 5.00 zamknięty będzie przejazd przez tory przy skrzyżowaniu z Gocławską. Wyjeżdżający z ul. Gocławskiej będą mogli wyłączenie skręcić w prawo. Kierujący będą mogli zawrócić dzięki tymczasowemu przejazdowi, który wykonany zostanie na wysokości budynku przy ul. Grochowskiej 316/320. Jadący od strony Pragi-Północ nie będą mogli natomiast zawrócić bezpośrednio na skrzyżowaniu ani skręcić w lewo w ul. Gocławską. Dla nich zostanie wytyczona tymczasowa zawrotka na wysokości ul. Rybnej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do niedzieli, 11 sierpnia, do godz. 24.00.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony