Partner serwisu

Warszawa. Duży ruch w tunelu POW na Ursynowie. Ponad 5,3 mln pojazdów

ep. 06.04.2022

Warszawa. Duży ruch w tunelu POW na Ursynowie. Ponad 5,3 mln pojazdów
fot. K. Nalewajko/GDDKiA
Od oddania tunelu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy podziemną trasą przejechało 5,3 mln samochodów – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Tunel pod Ursynowem ma 2,3 km długości. Został oddany do ruchu pod koniec grudnia ub. roku. Od otwarcia tunelem przejechało 5,3 mln pojazdów. Jak podał inwestor, większy ruch notowany jest na kierunku do Terespola – ok. 2,9 ml pojazdów. W przeciwną stronę tunelem przejechało ponad 2,4 mln pojazdów.

Na trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h a przestrzegania tego limitu pilnują kamery zamontowane w ramach odcinkowego pomiaru prędkości. Dotychczas to narzędzie skutecznie dyscyplinuje kierowców – w ciągu trzech miesięcy użytkowanie trasy w tunelu nie doszło do żadnego wypadku.

Dodatkowo tunel jest wyposażony w monitoring, a obraz z kamer jest analizowany przez pracowników Centrum Zarządzania Tunelem. Wśród licznych elektronicznych systemów czuwających nad bezpieczeństwem jest także system punktów alarmowych oraz komunikacji radiowej służb ratowniczych i porządkowych.

W nocy z piątku na sobotę (8-9 kwietnia) Komenda Stołeczna Policji będzie przeprowadzała testy systemu radiokomunikacji w tunelu. Jak uprzedza GDDKiA, w nawie w stronę Terespola wyłączony z ruchu zostanie prawy pas. – To rutynowa kontrola, która odbywać się będzie kilka razy w roku. Wszelkie działania służb ratowniczych są prowadzone, by weryfikować na bieżąco poprawność działania systemów oraz zapewnić bezpieczeństwo użytkowników – informuje zarządca trasy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony