Partner serwisu

Warszawa. Jest umowa na drugą estakadę w ul. Marsa

Elżbieta Pałys 09.04.2021

Warszawa. Jest umowa na drugą estakadę w ul. Marsa
fot. ZDM Warszawa
Ważna inwestycja rusza do przodu. Umowa na budowę brakującej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie została podpisana. Prace na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych wykona konsorcjum Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal.
Jak poinformował cytowany w komunikacie zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski, inwestycja potrwa 20 miesięcy. – Prace w terenie mają rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – powiedział wiceprezydent. – To ostatni etap budowy tak ważnej inwestycji, na którą czekaliśmy – dodał.

Prace będą kosztowały 57,122 mln zł.

Budowa zachodniej estakady to trzeci, ostatni etap inwestycji związanej z modernizacją ciągu ulic Marsa–Żołnierska. To fragment drogi wojewódzkiej nr 631 wyprowadzający ruch ze stolicy w kierunku m.in. Zielonki czy Ząbek.

Inwestycja jest o tyle ważna, że dopiero jej realizacja w pełni usprawni ruch na skrzyżowaniu lic Marsa i Żołnierskiej. Obecnie możliwość bezkolizyjnego skrętu jest zapewniona tylko dla kierunku z centrum w stronę granic miasta. Kierowcy w tym przypadku korzystają z estakady (wschodniej) oddanej do ruchu jesienią 2019 roku.

Razem z nią jednak nie został wykonany obiekt dla przeciwnego kierunku. Przeszkodą był brak dostępu do terenu, na którym musiała stanąć jedna z podpór. Dopiero wykreślenie części działki z rejestru zabytków pozwoliło rozpocząć proces inwestycyjny dla drugiego obiektu.

Wykonanie zachodniej estakady umożliwi bezkolizyjny skręt także w stronę centrum.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony