Partner serwisu

Warszawa. Kiedy otwarcie drugiej estakady na Marsa

ep. 28.09.2022

Warszawa. Kiedy otwarcie drugiej estakady na Marsa
fot. UM Warszawa
Budowa estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie zbliża się do finału. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy z bezkolizyjnego skrzyżowania w stronę centrum skorzystają na początku przyszłego roku.
Mowa o estakadzie na przecięciu ulic Marsa i Żołnierskiej, która ma przejąć ruch w stronę centrum miasta. To będzie dopełnienie inwestycji rozpoczętej kilka lat temu. Dzięki niej będzie możliwe bezkolizyjne pokonanie skrzyżowania w obu kierunkach.

Przypomnijmy, we wrześniu 2019 roku udostępniono do ruchu estakadę dla ruchu wyjazdowego z miasta. Drugi obiekt wówczas nie mógł powstać, gdyż inwestor – miasto Warszawa – nie miał dostępu do terenu, na którym miała być posadowiona jedna z podpór estakady. Dopiero zdjęcie z fragmentu działki ochrony konserwatorskiej umożliwiło podjęcie prac zmierzających do rozpisania przetargu na dokończenie inwestycji.

W kwietniu 2021 roku miasto podpisało umowę z firmą Polimex Mostostal (kontrakt w trybie buduj). Prace ruszyły w lipcu tego samego roku. Jak poinformował inwestor, obecnie są już bliskie finału.

Na budowanej estakadzie są już wszystkie krawężniki, zamontowane są też deski gzymsowe, a na części płyty betonowej położona została izolacja. Obecnie trwa budowa kap chodnikowych i montowane są ekrany akustyczne. Wkrótce ma się rozpocząć układanie nawierzchni, a w kolejnym etapie zaplanowany jest montaż barier energochłonnych, balustrad i latarni.

Prace budowlane zarówno na estakadzie, jak i w poziomie terenu maja się zakończyć w grudniu. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu nowo wybudowanego fragmentu drogi to styczeń przyszłego roku – poinformowało miasto. Natomiast w pierwszej połowie października, ma być przywrócony ruch na zamkniętym obecnie fragmencie jezdni ul. Marsa pomiędzy ulicami Żołnierską i Chełmżyńską.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony