Partner serwisu

Warszawa. Kierowcy jeżdżą obiema estakadami na Marsa

ep. 18.01.2023

Warszawa. Kierowcy jeżdżą obiema estakadami na Marsa
fot. UM Warszawa
Już nie tylko ruch z centrum, ale i do centrum Warszawy odbywa się po estakadach nad skrzyżowaniem ul. Marsa i Żołnierskiej. W środę kierowcy wjechali na drugi wyczekiwany obiekt w tym miejscu.
Nowo otwarty obiekt prowadzi ruch na kierunku do centrum miasta z dzielnicy Rembertów, Zielonki czy Ząbek. Został otwarty po kilku latach od wybudowania w tym miejscu estakady w kierunku wylotu z miasta, z której kierowcy korzystają od 2019 roku.

Druga estakada nie mogła wówczas powstać z uwagi na brak możliwości zajęcia terenu pod podporę dla planowanego obiektu. Instytut Prymasowski – właściciel terenu – nie wyrażał na to zgody, a teren był objęty ochroną konserwatora zabytków. Dopiero zdjęcie ochrony przez ministra kultury umożliwiło podjęcie działań związanych z budową drugiego obiektu.

Miasto najpierw zleciło opracowanie projektu drugiej estakady, a następnie, w kwietniu 2021 roku podpisało umowę na wykonanie prac budowlanych z firmą Polimex Mostostal.

W miniony piątek informowaliśmy, że zostało już wydane pozwolenie na użytkowanie dla nowego obiektu , a 18 stycznia rano na trasę wjechali kierowcy.Koniec budowy drugiej estakady kończy jednocześnie modernizacja 5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631, tj. ulic Marsa i Żołnierskiej od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony