Partner serwisu

Warszawa. Kolejne podejście do projektowania ul. Nowo-Trockiej

Elżbieta Pałys 14.09.2018

Warszawa. Kolejne podejście do projektowania ul. Nowo-Trockiej
fot. Brunong87, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie ogłosił drugi przetarg na opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych dla budowy ul. Nowo-Trockiej na odcinku od Św. Wincentego do ul. Radzymińskiej. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione.
Poszukiwany wykonawca będzie musiał wykonać dokumentację projektową oraz uzyskać wszystkie wymagane pozwolenia, w tym decyzję środowiskową i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.


Wyświetl większą mapę
Przy pracach projektowych mają być uwzględnione dwa warianty planowanej drogi: z jedną jezdnią po stronie wschodniej (pierwszy etap), a po stronie zachodniej z torowiskiem albo drugą jezdnią (drugi etap) oraz wariant dwujezdniowy.

Inwestor oczekuje, że zamówienie będzie zrealizowane w ciągu 20 miesięcy. Termin składania ofert mija 22 października.

To drugie postępowanie dotyczące tego zadania. Pierwsze, w którym oferty otwarto w lipcu, zostało unieważnione. Żadna spośród trzech złożonych ofert nie zmieściła się w budżecie. Jak informował ZMID, budżet został zaplanowany w kwocie 1,250 mln zł, a następnie zwiększony do 1,377 mln zł. Najtańsza oferta została wyceniona na 1,599 mln zł. Nie mając zapewnionego finansowania, inwestor unieważnił postępowanie.

Planowana ulica jest od dawna oczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Targówek. Jej powstanie odciążyłoby m.in. ulice Gilarską, Samarytankę, Jórskiego oraz Trocką.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony