Partner serwisu

Warszawa. Kończą się prace gwarancyjne na moście południowym

Redakcja 07.08.2021

Warszawa. Kończą się prace gwarancyjne na moście południowym
fot. GDDKiA
Na sobotnie popołudnie zaplanowano przywrócenie stałej organizacji ruchu na jezdni mostu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy. Wykonywane w ramach gwarancji frezowanie nawierzchni dobiega końca.
Prace rozpoczęły się na początku tygodnia. Wykonawca, który wymieniał wierzchnią warstwę nawierzchni, o grubości 4 cm, na jednym pasie ruchu mostu w ciągu S2, do piątku wykonał większość prac, m.in. ułożył warstwę ścieralną. Z uwagi na deszczową pogodę w piątek, ostatnie czynności zostały przeniesione na sobotę.

Chodzi o oczyszczenie, regulację dysków systemu odladzania, odtworzenie oznakowania i demontaż oznakowania czasowej organizacji ruchu. Po zakończeniu tych prac, w godzinach popołudniowych zaplanowano przywrócenie stałej organizacja ruchu.

Prace były wykonywane w ramach gwarancji należytego wykonania, co oznacza, że wszelkie koszty ponosi wykonawca tego zadania. Został do nich zobowiązany, ponieważ wyniki wykonanych przez GDDKiA badań równości podłużnej nie spełniały wymogów wskazanych w warunkach kontraktu.– Po wykonaniu robót sprawdziliśmy jakość tych prac. Wyniki wykazały znaczącą poprawę, w stosunku do poprzednich, parametru równości podłużnej nawierzchni. Uzyskany wynik jest aż dwukrotnie lepszy niż dopuszczalny, co z pewnością będzie odczuwalne dla kierowców – podała GDDKiA.

Przed rozpoczęciem robót naprawczych w terenie, wykonawca miał za zadanie przygotować program naprawczy, następnie projekt wykonawczy oraz projekt czasowej organizacji ruchu. Dopiero po zatwierdzeniu kolejno poszczególnych dokumentów i przygotowaniu harmonogramu robót, mógł rozpocząć etap realizacji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony