Partnerzy serwisu:

Warszawa: Krótka przerwa zimowa na budowie tunelu na Ursynowie

Leonard Dolecki 20.12.2018

Warszawa: Krótka przerwa zimowa na budowie tunelu na Ursynowie
fot. GDDKiA
Trwa budowa tunelu na Ursynowie w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy. Jak podaje na jednym z portali społecznościowych rzecznik firmy Astaldi (wykonawcy), Mateusz Witczyński – przerwa zimowa w pracach zamiast od 15 grudnia do 15 marca będzie trwała jedynie od 21 grudnia do 6 stycznia.
Roboty na kolejnym etapie

Jak podaje Mateusz Witczyński – 18 grudnia br. robotnicy „zeszli pod ziemię”. Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – ruszyły właśnie roboty związane z wykopem podstropowym czyli wydobywaniem gruntu spod zabetonowanej płyty górnej tunelu przyszłej S2 na Ursynowie.

Wykonano już 80% ścian szczelinowych, ułożono 35% zbrojeń płyty stropu z czego 26% zostało już zabetonowane. W trakcie przebudowy są kolidujące z przyszłą trasą podziemne linie: gazowe (usunięto 95% kolizji), ciepłownicze (75%), wodociągowe (35%) oraz sanitarne i deszczowe (45%). Usuwane są także kolizje z instalacjami energetycznymi i teletechnicznymi (55%).
Wykonawca wskazuje również, że oprócz tunelu do wykonania jest jeszcze dwanaście obiektów mostowych, a obecnie zabetonowano ponad połowę podpór.

Najdłuższy tunel w Polsce

Tunel pobiegnie w ciągu pierwszego z trzech odcinków realizowanej Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to trasa od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa o długości 4,6 km. Przeprawa podziemna stanowi ok. połowę tego odcinka i po ukończeniu będzie najdłuższym tunelem drogowym w Polsce.

View Larger Map

Będzie ona przechodzić m.in. pod linią metra. Objętość wykopów to pół miliona metrów sześciennych (wykonano już 28%). Na zrealizowanie płyty górnej tunelu zużytych zostanie 29 tys. m sześć betonu i 6 tys. ton stali. Ściany szczelinowe tunelu mają mieć powierzchnię 116 tys. mkw.

Zmiany organizacji ruchu w nowym roku

Jak podaje GDDKiA – w związku z budową tunelu w rejonie ul. Rosoła zaplanowano zmianę w organizacji ruchu. Od 09 stycznia 2019 roku nastąpi korekta geometrii skrzyżowania ul. Rosoła i ul. Płaskowickiej. Żeby zapewnić dwa pasy ruchu w każdą stronę wykonano dodatkowo jeszcze jeden pas na czas budowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony