Partnerzy serwisu:

Warszawa. Lada dzień otwarcie tzw. Czerniakowskiej bis

inf. pras./Budimex 30.01.2019

Warszawa. Lada dzień otwarcie tzw. Czerniakowskiej bis
fot. ZMID
Mieszkańcy Czerniakowa i Siekierek zyskają nowe połączenie z Trasą Siekierkowską. Na sobotę 2 lutego zaplanowane jest otwarcie nowej ulicy – al. Polski Walczącej, która na etapie inwestycji określana była mianem Czerniakowska bis.
Nowa ulica powstała na przedłużeniu ul. J. Nehru i łączy się z już wcześniej wykonanym węzłem Trasy Siekierkowskiej. Ma 1,9 km długości. Składa się z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach drogi powstały chodniki, a także drogi dla rowerów. Równolegle budowany był wodociąg, kanalizacja sanitarna, drogowcy zadbali o nasadzenia.

 
fot. ZMID Warszawa
Nowa droga ma połączenie z ulicami Czerniakowską, Zwierzyniecką (po północnej stronie), Melomanów, Grupy AK „Kampinos”, Grupy AK „Północ”, Batalionu AK „Bałtyk” Trasą Siekierkowską i Wolicką.

W pasie dzielącym jezdnie, na odcinku od ul. Melomanów do ul. Batalionu AK „Bałtyk”, powstała rezerwa na planowaną trasę tramwajową. Do czasu jej wybudowania rezerwa będzie przeznaczona dla ruchu autobusów komunikacji miejskiej (buspas).

Jak informuje Urząd Miasta st. Warszawy, udostępnienie al. Polski Walczącej zostało zaplanowane na sobotę, 2 lutego, na godz. 11.00, po decyzji komisji wprowadzającej projekt stałej organizacji ruchu. Od niedzieli, 3 lutego, nową ulicą zaczną kursować autobusy linii 168. Przystanki na nowym fragmencie trasy będą na ul. J. Nehru przed skrzyżowaniem z ul. Zwierzyniecką oraz w rejonie skrzyżowań z ul. Grupy AK „Północ” i ul. Batalionu AK „Bałtyk” (obydwa „na żądanie”).

Za wykonanie inwestycji odpowiadał Budimex. Umowa podpisana w kwietniu 2017 roku była warta 39,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony