Partner serwisu

Warszawa: Most Grota-Roweckiego otwarty

Robert Grzędowski 11.09.2015

Warszawa: Most Grota-Roweckiego otwarty
fot. R. Motyl/UM Warszawa
Już dzisiaj wieczorem pierwsi kierowcy pojadą mostem Grota-Roweckiego w kierunku Żerania. Nadzór budowlany zatwierdził w piątek dokumentację poszerzonego mostu oraz odbył kontrolę w terenie. O otwarciu obiektu poinformował Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta Warszawy.
"Dziś wojewódzki nadzór budowlany wydał zgodę na użytkowanie mostu Grota wraz z trasą. Późnym wieczorem zostanie otwarta częściowo południowa jezdnia mostu. Całkowite otwarcie za ok.7-9 dni. W tym czasie wykonawca musi rozebrać wszystkie tymczasowe wygrodzenia. Inwestycja zakończona ponad miesiąc przed terminem. Szerokiej drogi!" - napisał wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz w komunikacie na Facebooku.

Szef nadzoru budowlanego już przed południem zapowiadał, że most najprawdopodobniej zostanie oddany w ten weekend. - Sprawdziliśmy całą dokumentację, nie było żadnych uchybień. Most Grota będzie można oddać do ruchu, jeśli nie wyjdzie nic podczas kontroli w terenie, na którą właśnie wyjeżdżamy. Nie przewiduję jednak, żeby były jakieś przeszkody do otwarcia mostu – powiedział, cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Jaromir Grabowski, szef wojewódzkiego nadzoru budowlanego.

Inspektorzy sprawdzali estakady na węzłach z Wisłostradą i ul. Modlińską na Żeraniu oraz cały przebudowany odcinek Trasy AK do ul. Powązkowskiej. Kontroli podlegało więc w sumie prawie 4,5 km.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała już wcześniej, że jezdnie będą otwierane po kolei w ten weekend i w ciągu nadchodzącego tygodnia. Samochody i autobusy mają na początku pojechać na moście Grota pasami ruchu przeznaczonymi dla ruchu lokalnego po prawej stronie. Pośrodku będą jeszcze odbywały się ostatnie prace drogowe, takie jak usuwanie przejazdów między jezdniami.

Z informacji podanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika też, że w nocy z niedzieli 13 września na poniedziałek 14 września powinien być oddany przejazd całą szerokością ul. Gwiaździstej pod Trasą AK. Jest on jednym z ostatnich miejsc, w których kierowcy napotykają utrudnienia w ruchu poprzecznym. Wiąże się to z potrzebą ułożenia wierzchniej warstwy asfaltu.

W ostatnich dniach drogowcy zajmowali się też asfaltowaniem dróg rowerowych wzdłuż Trasy AK na Marymoncie. Kładka dla pieszych, którą można przeprawiać się nad tą arterią między osiedla Potok i Ruda, została już otwarta.

Cała budowa trwa się od połowy października 2013 roku i zakończona zostanie z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Kontrakt warty blisko 800 mln zł wykonuje czeska firma Metrostav.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony