Partner serwisu

Warszawa. Na węźle Opacz po nowemu

ep. 15.11.2022

Warszawa. Na węźle Opacz po nowemu
fot. GDDKiA
GDDKiA we wtorek wprowadziła zapowiadane wcześniej zmiany na węźle Opacz. Mają ułatwić włączanie się do ruchu pojazdom zjeżdżającym z Południowej Obwodnicy Warszawy.
Wprowadzone zmiany polegają na zwężeniu do dwóch pasów ruchu prawej jezdni drogi ekspresowej S8 na jezdni w stronę Wrocławia, dzięki czemu dodatkowy pas zyskują pojazdy włączające się do ruchu od strony S2 – węzła Konotopa. To rozwiązanie ma poprawić płynność na największym warszawskim węźle.

W planie są kolejne zmiany. Mają one objąć m.in. S8 na kierunku od strony Wrocławia na S2 do węzłów Konotopa oraz Warszawa Lotnisko. Inwestor rozważa także wprowadzenie możliwości wjazdu z jezdni zbiorczo-rozprowadzającej przejmującej ruch z węzła Warszawa Lotnisko w kierunku Wrocławia. Zmiany mają również dotyczyć połączenia łącznic prowadzących ruch z S8 od strony Wrocławia oraz od centrum w kierunku węzła Konotopa.

– Pozostałe zmiany będziemy wprowadzać przy otwarciu S7 Lesznowola – Tarczyn Płd. oraz po zatwierdzeniu programu inwestycji – poinformowała dziś za pośrednictwem Twittera warszawska GDDKiA.

Na nowa organizację ruchu czeka także węzeł Lubelska w ciągu S17 – także i tu chodzi o upłynnienie ruchu na styku Południowej Obwodnicy Warszawy oraz wylotówki, w tym przypadku w stronę Lublina i Rzeszowa. Pod koniec października inwestor udostępnił dwa pasy ruchu na kierunku od Lublina w stronę POW. Na podobny ruchu czekają jeżdżący w przeciwnym kierunku, tj. z Warszawy w stronę Lublina. Ci dodatkowy pas ruchu mają zyskać po oddaniu do ruchu odcinka drogi S17 Lubelska – Warszawa Wschód.

Jak tłumaczy GDDKiA, będzie to związane z czasowym zamknięciem łącznicy z A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina. Dla pojazdów jadących w tym kierunku będzie obowiązywał objazd przez węzeł Warszawa Wschód. To ma być rozwiązanie tymczasowe. Docelowe zostanie opracowane w ramach planowanego przetargu. W grę wchodzi budowa przewiązki, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol – S17 Lublin.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony