Partnerzy serwisu:

Warszawa: Na Żołnierskiej od dziś po nowym wiadukcie

Leonard Dolecki 13.07.2018

Warszawa: Na Żołnierskiej od dziś po nowym wiadukcie
fot. ZMID
Na przebudowywanej ul. Żołnierskiej zmiany. W piątkowy wieczór, 13 lipca, otwarty zostanie nowo wybudowany wiadukt nad ul. Strażacką i torami kolejowymi. W weekend dokończone zostaną prace na łącznicy pod wiaduktem i w poniedziałek na węźle ulic Żołnierskiej i Strażackiej wrócą wszystkie relacje.
W piątek, 13 lipca, ok. godziny 22:00 otwarty dla samochodów zostanie wschodni wiadukt nad ul. Strażacką i torami kolejowymi oraz wschodnia jezdnia ul. Żołnierskiej. Oznacza to, że od ul. Czwartaków do węzła ze Strażacką kierowcy będą już mogli korzystać z obydwu przebudowanych jezdni. Dalej pojadą nowo wybudowanym wiaduktem nad torami i wschodnią jezdnią aż do ul. Marsa. Stary zachodni wiadukt zostanie zamknięty i rozebrany, następnie rozpocznie się budowa nowej konstrukcji.

Wyświetl większą mapę

W weekend wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej dokończy remont łącznicy pod wiaduktami i ułoży na niej ostatnią warstwę nawierzchni. Od piątku, 13 lipca, od ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 16 lipca, do ok. godz. 5.00 całkowicie zamknięta dla samochodów będzie ul. Strażacka od Stężyckiej do Zesłańców Polskich wraz z łącznicą pod wiaduktami (czyli ul. Strażacka nie będzie miała połączenia z Żołnierską). Objazdy zostaną poprowadzone ul. Żołnierską do Marsa lub ulicami Czwartaków – I. Paderewskiego – al. gen. A. Chruściela „Montera” – Marsa; Chełmżyńska – Marsa. W tym czasie autobusy linii 225 (tylko w kierunku krańca PKP Mokry Ług) i nocnej N24 (tylko w kierunku krańca Rembertów-Akademia) pojadą ul. Marsa do przejazdu kolejowego przy stacji kolejowej Rembertów i dalej linia 225 w lewo al. gen. A. Chruściela „Montera”, a nocna swoją trasą podstawową.

W poniedziałek, 16 lipca, z samego rana ul. Strażacka zostanie przywrócona do ruchu. Na łącznicę pod wiaduktami wrócą dwa kierunki, uruchomione zostaną także wszystkie relacje na węźle z ul. Żołnierską. Tym samymi będzie można już skręcić z ul. Żołnierskiej na Strażacką i odwrotnie. Po otwarciu łącznicy autobusy linii 143, 225 i N24 będą kursowały ul. Strażacką.

Otwarcie węzła Strażacka poprawi sytuację komunikacyjną w Rembertowie. Kierowcy z tej dzielnicy odzyskają połączenie z przebudowywaną arterią przez dwa węzły – Strażacka i Czwartaków. Ten drugi (w poziomie gruntu, gdyż budowane są jeszcze wiadukty przebiegające nad skrzyżowaniem) został otwarty na początku lipca. Oznacza to, że jadący od strony Zielonki mogą już skręcać w ul. Czwartaków. Można także wyjechać z ul. Czwartaków w lewo, na Żołnierską.

Trwa przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Kobyłka, Marki, Sulejówek, Ząbki i Zielonka. Przebudowywany odcinek ma 4,8 km. Zaczyna się na wysokości ul. Naddnieprzańskiej i ciągnie do granicy Warszawy. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa starych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony