Partner serwisu

Warszawa. Nad Globusową będzie nowy wiadukt

Redakcja 22.06.2022

Warszawa. Nad Globusową będzie nowy wiadukt
fot. ZDM Warszawa
Ruszył przetarg na remont wiaduktu nad ul. Globusową w Warszawie. W planie jest wymiana pomostu wiaduktu i kładki dla pieszych. Podpory zostaną częściowo zachowane.
Obiekt znajduje się w ciągu ulic Świerszcza i Potrzebnej. Ma blisko 60 lat i jego stan techniczny wskazuje na konieczność wykonania generalnego remontu.

Jak podaje ZDM, na obiekcie widoczne są także uszkodzenia mechaniczne wynikające z przekraczania przez kierowców dopuszczalnej wysokości. Z kolei przeciekająca woda naruszyła betonowo-stalową konstrukcję.
Do tej pory obiekt przechodził jedynie mniejsze remonty – w latach 1979, 1995 i 2001 wykonywane były wzmocnienia podłoża gruntowego, a w ostatnich latach ustawione zostały dodatkowe podpory.

Remont wiaduktu będzie polegać na wymianie płyty pomostu wiaduktu drogowego i kładki dla pieszych. Przeprowadzone w zeszłym roku badania stanu technicznego potwierdziły, że podpory wiaduktu mogą być zachowane. Zostaną one jedynie częściowo skute, tak aby dostosować je do położenia nowej konstrukcji płyty. Stara betonowa konstrukcja nośna zostanie zastąpiona nową, zespoloną (belki stalowe ze współpracującą żelbetową płytą pomostu).

Obiekt zostanie wyposażony w płyty przejściowe, których dotychczas nie było – są one ważnym elementem konstrukcji zmniejszającym obciążenia i wydłużającym żywotność. Istniejący pas zieleni (który był jednym z głównych czynników degradacji obiektu) zostanie zastąpiony donicami z zielenią – poinformował ZDM.

Założono także wykonanie rezerwy z myślą o wykonaniu w przyszłości ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Świerszcza-Potrzebnej (niezależnie od chodnika). Zostanie ona połączona z drogą dla rowerów na obiekcie.

Oferty w przetargu będą przyjmowane do 7 lipca.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony