Partner serwisu

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 gotowy do uruchomienia

ep. 22.11.2021

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 gotowy do uruchomienia
fot. Google Maps
Trwają ostatnie prace administracyjne przed włączeniem odcinkowego pomiaru prędkości na drodze ekspresowej S8 w Warszawie. Wszystkie urządzenia są już przygotowane.
Generalna Inspekcja Transportu Drogowego jest już gotowa do włączenia odcinkowego pomiaru prędkości na warszawskiej części drogi ekspresowej S8 – potwierdziła Monika Niżniak, rzecznik prasowa GITD. Jak dodała, ostatnie czynności administracyjne trwają jeszcze w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Choć system jest gotowy do uruchomienia pomiarów prędkości w każdej chwili, kierowcy nie zostaną zaskoczeni. Przedstawicielka GITD zapewniła, że przed włączeniem kamer przekazana zostanie odpowiednia informacja dla użytkowników drogi.

OPP ma działać na obu kierunkach ruchu pomiędzy węzłami Mory i Bemowo (ok. 3 km) oraz Łabiszyńska i Marki (ok. 4 km). Ma dyscyplinować kierowców, którzy nagminnie przekraczają w tych miejscach dozwoloną prędkość. Przy gęsto rozmieszczonych węzłach drogowych i częstym krzyżowaniu się potoków ruchu prowadzi to do licznych kolizji.

Montaż urządzeń na S8 wykonała firma Sprint. Ten sam wykonawca , na zlecenie GITD, modernizuje obecnie 24 urządzenia OPP zlokalizowane w różnych częściach Polski. Są one m.in. wyposażane w lampy doświetlające, co ma się przełożyć na wyższą dokładność pomiarów. W sumie, przy urządzeniach pomiarowych zamontowanych jeszcze w latach 2014-2015, ma być zamontowanych 100 lamp.

– Nasza współpraca z GITD w ramach różnych projektów trwa już od przeszło 6 lat. Cieszę się, że Inspektorat powierza nam kolejne zadania, które zwiększają bezpieczeństwo na polskich drogach. Uruchomione właśnie w Warszawie systemy OPP, składające się z kamer ANPR, umożliwiają identyfikacją parametrów pojazdu i kierowcy w każdych warunkach pogodowych. Także w nocy. Z kolei lampy montowane przez nas na starszych urządzeniach pozwolą im osiągnąć ten sam poziom skuteczności, co nowoczesne systemy. Jakość zdjęć nie będzie już zależna od ilości światła słonecznego i identyfikacja kierowcy będzie łatwiejsza – mówi, cytowany w komunikacie, Waldemar Matukiewicz, wiceprezes zarządu firmy Sprint.

Modernizowane urządzenia zlokalizowane są w całej Polsce: 5 w województwie mazowieckim, 4 w śląskim, 3 w łódzkim, po 2 w lubelskim, lubuskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim oraz po 1 w województwach małopolskim, podlaskim, opolskim i świętokrzyskim.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony