Partner serwisu

Warszawa. Otwarcie estakady na Żołnierskiej tuż tuż

ep. 13.01.2023

arrow
arrow
Warszawa. Otwarcie estakady na Żołnierskiej tuż tuż
fot. SZRM
Warszawa. Otwarcie estakady na Żołnierskiej tuż tuż
Warszawa. Otwarcie estakady na Żołnierskiej tuż tuż
Warszawa. Otwarcie estakady na Żołnierskiej tuż tuż
Miasto ma już pozwolenie na użytkowanie nowej estakady na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej w Warszawie. W przyszłym tygodniu na nowo wybudowany obiekt wjadą kierowcy. Łatwiej będzie wjechać do stolicy od strony Zielonki czy Ząbek.
Wraz z końcem budowy drugiej estakady kończy się modernizacja 5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631, tj. ulic Marsa i Żołnierskiej od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy.

Estakada powstała nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa i ul. Marsa z Chełmżyńską. Miasto poinformowało, że rozpoczyna przygotowania do otwarcia. Te maja objąć rejon skrzyżowania ul. Marsa, Okularowej i Chełmżyńskiej oraz ul. Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej, gdzie m.in. zmieniane będą cykle sygnalizacji świetlnej, oznakowanie oraz pojawią się dodatkowe pasy do skrętu – w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa oraz z ul. Marsa w lewo w ul. Rekrucką.Wyświetl większą mapę

Nowy obiekt uzupełni rozwiązania wykonane kilka lat temu. Od jesieni 2019 roku kierowcy korzystają już z estakady, która prowadzi ruchu na kierunku wyjazdowym z miasta. Drugi obiekt w tym samym czasie nie mógł powstać z uwagi na brak dostępu do terenu potrzebnego do posadowienia jednej z podpór estakady.

Dopiero po pokonaniu tych trudności proceduralnych (teren, na którym miała stanąć podpora był objęty ochroną konserwatora zabytków rozpisano przetarg na wybór wykonawcy robót związanych z budową drugiej estakady. Wcześniej miasto zleciło opracowanie projektu.

Wykonawcą robót była firma Polimex Mostostal, a kontrakt został zawarty w kwietniu 2021 roku.

Ulica Marsa i Żołnierska to trasa mocno obciążona ruchem. Jak podało w komunikacie miasto, w październiku 2022 roku, czyli w czasie gdy trwały roboty budowlane, przejeżdżało nią średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę. Pierwsza estakada poprawiła warunki ruchu na trasie z Warszawy, teraz nowy obiekt upłynni ruch także na przeciwnym kierunku ruchu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony