Partner serwisu

Warszawa. Pierwszy wiadukt Trasy Łazienkowskiej prawie gotowy

Redakcja 08.11.2022

Warszawa. Pierwszy wiadukt Trasy Łazienkowskiej prawie gotowy
fot. UM Warszawa
Bliska finału jest budowa pierwszego z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola w Warszawie. Gotowe są już wszystkie 22 podpory oraz płyta, na której ułożona zostanie nawierzchnia jezdni. Ruch na nowy wiadukt ma być skierowany w styczniu 2023 r. Wtedy rozpocznie się też rozbiórka wiaduktu południowego – obecnie to po nim odbywa się ruch.
Obecnie na powstającym wiadukcie trwa montaż dylatacji, krawężników i budowa kap chodnikowych, barier energochłonnych i balustrad – poinformował inwestor.

Długość każdego z przebudowywanych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej wynosi blisko 400 m. Nowe wiadukty będą trwalsze i zostaną wyposażone w obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz nowoczesne oświetlenie. Inwestycja potrwa do marca 2024 r. Realizuje ją Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Obiekty zostały wybudowane wraz z pozostałą częścią Trasy Łazienkowskiej i udostępnione do ruchu w 1974 r. Ekspertyza wykonana przez specjalistów z Politechniki Warszawskiej wykazała, że stan techniczny obiektów wymaga ich rozbiórki i wykonania od nowa.

Umowę na realizację tych prac zawarto w lipcu 2021 roku. Prace powierzono firmie Skanska, a kontrakt opiewał na 87,5 mln zł.

Pod koniec stycznia 2022 roku nastąpiło wyłączenie z ruchu pierwszego z obiektów – północnego. Po rozebraniu starej konstrukcji ruszyła budowa nowego wiaduktu, która obecnie jest już blisko finału. Przejęcie przez nowy wiadukt ruchu w obydwu kierunkach umożliwi zamknięcie i przebudowę obiektu znajdującego się po południowej stronie.

Prace prowadzone są tak, by cały czas był możliwy ruch na trasie.

Nowe wiadukty będą wybudowane zgodnie ze współczesnymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów.

Trasa Łazienkowska jest przebudowywana także na innych odcinkach. Wyremontowane zostały już most Łazienkowski oraz estakady i wiadukty trasy na węzłach z Wisłostradą, Wałem Miedzeszyńskim oraz na Przyczółku Grochowskim. Wkrótce rozebrane zostaną i odbudowane wiadukty nad ul. Paryską, wykonane zostaną także ekrany akustyczne i wymieniona nawierzchnia jezdni w al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony