Partner serwisu

Warszawa. Polimex ma budować estakadę na Marsa

Elżbieta Pałys 07.03.2021

Warszawa. Polimex ma budować estakadę na Marsa
fot. ZMID Warszawa
Wykonawca drugiej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie wybrany. Najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal. Jeśli nie będzie odwołań, umowa zostanie podpisana i inwestycja będzie mogła ruszyć.
Zgodnie z rozstrzygnięciem roboty budowlane będą kosztowały 57,122 mln zł. Na tyle wyceniło je wybrane konsorcjum. To najtańsza spośród 11 ofert jakie trzymał Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Mowa o III etapie modernizacji ciągu ulic Marsa – Żołnierska na odcinku węzeł Marsa – granica miasta. To inwestycja oczekiwana zwłaszcza przez kierowców wjeżdżających do stolicy od strony podwarszawskich miejscowości Ząbki czy Zielonka.

W ramach trzeciego etapu do wykonania jest zachodnia estakada na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Umożliwi ona skręt z ul. Żołnierskiej w kierunku centrum. To obiekt, który nie został wykonany w poprzednim etapie inwestycji ze względu na brak dostępu do terenu – obecnie na skrzyżowaniu funkcjonuje tylko estakada prowadząca ruch z centrum w stronę granicy miasta. Została ona oddana do ruchu jesienią 2019 r.

Jedna z podpór obiektu, który nie został do tej pory wybudowany miała stanąć na ternie należącym do Instytutu Prymasowskiego. Inwestorowi nie udało się porozumieć z właścicielem działki. Przejecie ternu pod inwestycję nie było też możliwe na mocy specustawy drogowej, gdyż teren ten był objęty ochroną konserwatorską. Dopiero pozbawienie fragmentu działki statusu zabytku pozwoliło na przejecie niewielkiej części działki i uruchomienie procesu inwestycyjnego.

Dla tego zadania jest już wykonany projekt. W połowie grudnia 2020 r. wojewoda mazowiecki wydał także zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych czeka jeszcze do 15 marca na ewentualne odwołania od innych wykonawców uczestniczących w przetargu. Jeśli nie wpłyną, będzie mógł podpisać umowę . Od tego momentu wykonawca będzie miał 22 miesiące na wykonanie prac budowlanych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony