Partner serwisu

Warszawa. Ruszają prace projektowe nad połączeniem mostu Północnego z S7

Redakcja 17.10.2022

Warszawa. Ruszają prace projektowe nad połączeniem mostu Północnego z S7
fot. Google Maps
Promost Consulting wykona prace koncepcyjne nad nowym odcinkiem Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie od ul. Kasprowicza do drogi ekspresowej S7 (ul. Swarożyca). Umowa z wykonawcą została podpisana. To fragment, który usprawni wyjazd w kierunku Gdańska.
Prace będą prowadzone na zlecenie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Projektant ma opracować trzy warianty trasy, która będzie przedłużeniem trasy tzw. mostu Północnego (Marii Skłodowskiej-Curie). Obecnie prowadzi ona od ul. Modlińskiej do ul. Kasprowicza. Zlecone opracowania będą dotyczyły odcinka od ul. Kasprowicza do węzła Janickiego na trasie S7.

W pierwszym wariancie założono zaprojektowanie drogi klasy GP. Obejmuje dwie bezkolizyjne jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda (poprowadzone wiaduktami), a także jezdnie lokalne na poziomie gruntu – ze skrzyżowaniami z ulicami: Kasprowicza, wyjazdem z pętli Młociny, Wólczyńską, Arkuszową i Rokokową na odcinku pomiędzy Arkuszową a S7. Torowisko tramwajowe ma być zlokalizowane w pasie dzielącym ul. Nocznickiego.

Dla wariantu drugiego przyjęta została klasa drogi G lub głównej ruchu przyspieszonego (GP). Jezdnie główne poprowadzone byłyby wiaduktami co najmniej nad skrzyżowaniami z ul. Kasprowicza i wyjazdem z pętli Młociny, z dopuszczeniem możliwości dodatkowych odcinków estakadowych lub tunelowych, o ile będzie to uzasadnione wynikami prognoz ruchu. W tym wariancie zostanie przeanalizowana możliwość poprowadzenia torowiska po południowo-wschodniej stronie jezdni głównych.

Trzeci wariant zakłada drogę klasy G na poziomie gruntu z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu każda, oraz jezdnie serwisowe. Podobnie jak w wariancie pierwszym, torowisko tramwajowe ma być zlokalizowane w pasie dzielącym ul. Nocznickiego.

W każdym wariancie zostaną uwzględnione obustronne chodniki i drogi dla rowerów, a także zieleń.

Opracowanie będzie kosztowało 1,6 mln zł i ma być zakończone w ciągu 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony