Partner serwisu

Warszawa. Ruszają roboty na Marsa. Będą zmiany w ruchu

ep. 15.07.2021

Warszawa. Ruszają roboty na Marsa. Będą zmiany w ruchu
fot. UM Warszawa
Rozpoczyna się budowa drugiej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Od soboty 17 lipca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy pojadą w obu kierunkach po istniejącej estakadzie.
Ten etap prac zakończy inwestycję związaną z modernizacją fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 od ul. Naddnieprzańskiej do granicy miasta. Będzie kontynuacją prac prowadzonych w poprzednich latach.

Przypomnijmy, we wrześniu 2019 roku zakończył się II etap przebudowy drogi. Wówczas na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej wybudowano jedną (wschodnią) estakadę, która prowadzi ruch w stronę granicy miasta. Dla ruchu w stronę centrum skrzyżowanie nie zostało usprawnione zgodnie z planem, gdyż budowa drugiej estakady wymagała zajęcia fragmentu działki, która była objęta ochrona konserwatorską. Po latach negocjacji udało się wyłączyć potrzebny fragment terenu z rejestru zabytków, co umożliwiło przygotowania do sfinalizowania inwestycji ważnej dla wjeżdżających do miasta od strony wschodniej.

Miasto już wcześniej zleciło przygotowanie projektu, a w tym roku wybrano wykonawcę robót budowlanych. Będzie nim konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal.

Od soboty kierowcy musza się liczyć z utrudnieniami w ruchu.


Jak poinformowało miasto, na estakadzie obsługującej obecnie ruch w kierunku granicy Warszawy wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Ul. Żołnierska w rejonie prowadzonych prac zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Przed skrzyżowaniem z ul. Marsa pojawi się dodatkowy pas. Jeden pas będzie służył do jazdy na wprost (w ul. Rekrucką), drugi do jazdy na wprost i do skrętu w prawo w ul. Marsa. Zlikwidowana zostanie możliwość skrętu w lewo w ul. Marsa w kierunku Rembertowa.


Ul. Marsa w rejonie prowadzonych robót (od skrzyżowania z ul. Żołnierską do wiaduktu nad torami kolejowymi) zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Jeden pas będzie też na jezdni od strony Rembertowa przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierską i Rekrucką. Relacje na wlotach ulic: Rekruckiej, Okularowej i Chełmżyńskiej pozostają bez zmian.

Nie zmieni się istotnie ruch pieszych i rowerzystów.

Nie będzie także możliwości wjazdu w kierunku Trasy Siekierkowskiej z ul. Marsa w rejonie skrzyżowania z ul. Okularową i Chełmżyńską. Taki manewr będzie można wykonać na wysokości ul. Naddnieprzańskiej.

Prace prowadzone przez konsorcjum Polimeksu będą kosztowały 57,12 mln zł. Potrwają do stycznia 2023 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony