Partner serwisu

Warszawa. Układają nawierzchnię na wiadukcie Trasy Łazienkowskiej

Redakcja 23.11.2022

Warszawa. Układają nawierzchnię na wiadukcie Trasy Łazienkowskiej
fot. BI UM Warszawa
W styczniu powinien zostać otwarty pierwszy przebudowany wiadukt Trasy Łazienkowskiej w Warszawie. Drogowcy rozpoczęli właśnie układanie nawierzchni. Po zakończeniu prac i oddaniu do ruchu wiaduktu północnego ruszy rozbiórka sąsiedniego obiektu.
Prace nawierzchniowe ruszyły we wtorek 22 listopada. Układana jest warstwa wiążąca o grubości 4,5 cm. Warstwę ścieralną zaplanowano z mieszanki mineralno-asfaltowej BBTM, która redukuje hałas drogowy.
Jak informuje miasto, na wiadukcie trwają również ostatnie prace związane z betonowaniem kap chodnikowych, montowane są balustrady i bariery energochłonne.

Wiadukty Trasy Łazienkowskiej zostały wybudowane w latach 70. ub. wieku. Obecnie oba wymagają zburzenia i wykonania od nowa. Prace rozpoczęły się od wiaduktu północnego z jednoczesnym przeniesieniem ruchu w obu kierunkach na wiadukt południowy. Sytuacja zmieni się w styczniu – wówczas kierowcy zostaną przekierowani na nowy wiadukt północny, obiekt po stronie południowej pójdzie do rozbiórki.

Nowe wiadukty mają być trwalsze, będą wyposażone w obustronne ciągi pieszo-rowerowe i pochylnie poprawiające dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Wszystkie prace realizowane na zlecenie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta potrwają do marca 2024 r.

Wcześniej miasto wyremontowało most Łazienkowski oraz estakady i wiadukty trasy na węzłach z Wisłostradą, Wałem Miedzeszyńskim oraz na Przyczółku Grochowskim.

Dalsze plany obejmują rozbiórkę i odbudowę wiaduktów nad ul. Paryską oraz budowę ekranów akustycznych i wymianę nawierzchni jezdni w al. Stanów Zjednoczonych – na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej. Trwają przygotowania do zawarcia umowy z wykonawcą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony