Partner serwisu

Warszawa. Ulica Karczunkowska będzie rozbudowana

Redakcja 20.07.2022

Warszawa. Ulica Karczunkowska będzie rozbudowana
fot. UM Warszawa
Ruch samochodowy zostanie odseparowany od pieszego i rowerowego, dzięki czemu poprawią się warunki jazdy i bezpieczeństwo. Ulica Karczunkowska na warszawskim Ursynowie ma być rozbudowana. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji.
Rozbudowa obejmie odcinek od ul. Puławskiej do granicy miasta. Wybudowana ma być jedna jezdnia, która zapewni po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Poza tym wykonane zostaną obustronne chodniki i droga rowerowa, która docelowo połączy się ze szlakiem rowerowym w rejonie trasy S7 oraz szlakami dla rowerów na wiadukcie nad linią kolejową i w rejonie skrzyżowania z ul. Puławską.

Trasa będzie obsadzona szpalerem drzew, będzie miała przebudowane oświetlenie, nowe przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Na razie inwestor zamawia opracowania projektowe potrzebne do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Wybrany wykonawca opracuje także projekt budowlany i projekty wykonawcze niezbędne do realizacji inwestycji.

Termin składania ofert wyznaczono na 24 sierpnia. Zlecane opracowania mają być opracowane w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony