Partnerzy serwisu:

Warszawa. W końcu ruszy projektowanie ul. Nowotrockiej

Elżbieta Pałys 19.03.2019

Warszawa. W końcu ruszy projektowanie ul. Nowotrockiej
Fot. Google Maps
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie podpisał umowę na opracowania projektowe dla budowy ul. Nowotrockiej na Targówku. Zadanie wykona firma Schuessler-Plan Inżynierzy.
Ta inwestycja jest planowana od dawna. Chodzi o nową drogę pomiędzy ul. św. Wincentego a ul. Radzymińską, która odciążyłaby ulice Gilarską, Samarytankę, Jórskiego oraz Trocką. Zanim doszło do podpisania umowy ZMID zrobił trzy podejścia do przetargu. Dwa zostały unieważnione ze względu na przekroczenie zaplanowanego budżetu.

W końcu się udało, ale żeby to było możliwe, trzeba było dołożyć do wcześniej zaplanowanej kwoty. W ostatnim przetargu wpłynęły 4 oferty i tak jak w dwóch wcześniejszych postępowaniach, żadna nie zmieściła się w budżecie.

Firma Schuessler-Plan Inżynierzy, która złożyła propozycję z najniższą ceną, wyceniła prace na 1,436 mln zł, podczas gdy ZMID dysponował budżetem w kwocie 1,250 mln zł.

Przetarg rozstrzygnięto. Teraz wykonawca może przystąpić do pracy. Termin realizacji zamówienia określono na 20 miesięcy.

W ramach zlecenia ma powstać projekt budowlany oraz projekt wykonawczy wraz z uzyskaniem decyzji niezbędnych dla realizacji zadania.

Ul. Nowotrocka jest rozważana do realizacji w wariantach zarówno jedno-, jak i dwujezdniowym.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony