Partner serwisu

Warszawa. Wał Miedzeszyński dwujezdniowo połączy się z S2

Elżbieta Pałys 18.04.2018

Warszawa. Wał Miedzeszyński dwujezdniowo połączy się z S2
fot. ZMID
Rusza przetarg na roboty budowlane związane z przebudową południowo-wschodniego wylotu w Warszawy. Chodzi o ul. Wał Miedzeszyński na odcinku pomiędzy ulicą Trakt Lubelski a planowanym węzłem w ciągu południowej obwodnicy Warszawy na trasie S2.
Wał Miedzeszyński, czyli droga wojewódzka nr 801 na odcinku pomiędzy Traktem Lubelskim a okolicami ulicy Ogórkowej i Rosiczki obecnie jest jednojezdniowa. Na przeważającej długości nie ma odwodnienia, ani chodników. Trzeba ją przebudować tak, by układ komunikacyjny miasta płynnie połączył się z powstającą w tej okolicy drogą ekspresową S2, stanowiącą południową obwodnicę Warszawy, a przepustowość była odpowiednia do przenoszenia ruchu tranzytowego oraz prowadzącego do podwarszawskich miejscowości.


Wyświetl większą mapę
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie szuka obecnie wykonawcy planowanych robót. Docelowo droga na odcinku liczącym ok. 1 km, ma być rozbudowana do parametrów drogi głównej ruchu przyspieszonego i mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku z poszerzeniami na skrzyżowaniach. Droga będzie miała nośność 115 kN/oś.

Wybudowane mają być drogi dojazdowe, chodniki i ścieżki rowerowe. Powstanie nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna, wykonane będzie także odwodnienie drogi.

Wraz z przebudową drogi wybudowana ma być magistrala wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Zaplanowano także nasadzenia zieleni.

Na oferty ZMID czeka do 28 maja. Zadanie ma być wykonane w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy, z czego inwestor zakłada, że same roboty budowlane zajmą 14 miesięcy (dodatkowo przewidziano 2 miesiące przed ich rozpoczęciem i 2 miesiące po zakończeniu).

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na ponad 80 mln zł. W październiku ub.r. miasto otrzymało dofinansowanie dla tej inwestycji. Umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych opiewa na 40,3 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony