Partner serwisu

Warszawa. Wiadomo, kto przebuduje wiadukt na Marywilskiej

Redakcja 21.07.2022

Warszawa. Wiadomo, kto przebuduje wiadukt na Marywilskiej
fot. ZDM Warszawa
Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty ma być wykonawcą nowego wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej w Warszawie. Chodzi o obiekt pomiędzy ulicami Smugową i Kupiecką. Wybrana oferta jest warta 12 mln zł.
Ponad 50-letni wiadukt nad bocznicą kolejową jest w złym stanie technicznym. Z tego powodu obowiązuje na nim ograniczenie dla ruchu pojazdów cięższych niż 15 ton. Obiekt nie nadaje się już do remontu – prace na przestarzałej i zdegradowanej konstrukcji byłyby w ocenie inwestora nieopłacalne. Obiekt ma być rozebrany i wybudowany od nowa.Wyświetl większą mapę

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich w przetargu na to zadanie jako najkorzystniejszą wskazał ofertę złożoną przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty, które wyceniło prace na 12,190 mln zł. Budżet inwestora był wyższy i wynosił 16,630 mln zł. Tę kwotę przekroczyła tylko jedna spośród czterech złożonych ofert.

Nowy wiadukt ma być wykonany na żelbetowej ramie (dotychczas konstrukcja nośna składała się z prefabrykowanych belek strunobetonowych typu „Płońsk”). Obiekt będzie miał jezdnię składającą się z jezdni z dwoma pasami ruchu po 3,5 m szerokości, będzie wyposażony w 4-metrowe chodniki oraz 2-metrowy pas dla rowerów.

Obiekt ma być realizowany w systemie połówkowym przy zastosowaniu podpór tymczasowych – poinformował ZDM. Czas przewidziany na roboty budowlane to 45 tygodni.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony