Partner serwisu

Warszawa. Wiadomo kto wyremontuje most Poniatowskiego w Warszawie

ep. 09.11.2022

Warszawa. Wiadomo kto wyremontuje most Poniatowskiego w Warszawie
fot. ZDM Warszawa
Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty” zostało wybrane do wykonania remontu mostu Poniatowskiego w Warszawie. Prace będą kosztowały prawie 78 mln zł. Zarząd Dróg Miejskich właśnie rozstrzygnął przetarg.
Wybór wykonawcy poprzedziły dwa przetargi – za pierwszym razem inwestor unieważnił postępowanie z uwagi na ceny przekraczające budżet. Dzięki powtórce procedury zaoszczędził ponad 11 mln zł.
Wybrana oferta została wybrana spośród trzech propozycji, które wpłynęły do ZDM. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację prac dwa lata od podpisania umowy. 

Zamówienie przewiduje generalny remont niemal całego odcinka mostu Poniatowskiego – od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. Prace obejmą całą konstrukcję wiaduktu, opierającą się na 87 filarach i przyczółkach posadowionych na palach. Będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych, a także murów oporowych, ponadto na odtworzeniu zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych elementów obiektu – podaje inwestor.

Wyremontowane ma być także przejście podziemne łączące m.in. dwa przystanki kolejowe pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu. Nie było ono remontowane od wy-budowania, czyli od drugiej połowy lat 80. 

Nie będą natomiast remontowane jezdnie ani ciągi piesze. Tym samym w czasie prac ruch po moście będzie się odbywał normalnie. Tylko w przypadku gdyby zdecydowano się na wymianę dylatacji (to przewidziane jest w ramach tzw. prawa opcji), trzeba by było na krótkie okresy wyłączyć poszczególne pasy ruchu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony