Partnerzy serwisu:

Warszawa. Wiadukt na ul. Ostrobramskiej do remontu

Magdalena Romanowska 26.02.2020

Warszawa. Wiadukt na ul. Ostrobramskiej do remontu
fot. ZDM Warszawa
W ubiegłym tygodniu (18 lutego) został ogłoszony przetarg na remont wiaduktu wzdłuż ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Zakres remontu ma objąć m. in. wymianę płyt obiektu, i podpór pośrednich. Zostaną również przebudowane schody i przystanki autobusowe na tym węźle przesiadkowym.
Obiekt zlokalizowany na warszawskim Przyczółku Grochowskim powstał jeszcze w latach 70. W ostatnich latach wyremontowano obiekty na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim, również pochodzące z tego okresu, a obecnie ZMID przygotowuje przebudowę wiaduktów na Agrykoli i Saskiej Kępie.

Dotychczasowa eksploatacja wiaduktu w ciągu ul. Ostrobramskiej w Warszawie była możliwa dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór. Zły stan obiektu wymaga jednak remontu o szerokim zakresie. Wykonawca przetargu na rozbudowę wiaduktu będzie musiał dokonać wymiany płyt obiektu, częściowej wymiany korpusu przyczółków, skrzydeł, ścian zaplecznych i podpór pośrednich. Obiekt zyska również nowe urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady i bariery ochronne oraz system odprowadzania wód opadowych. Bez zmian pozostanie geometria obiektu.

Planowana jest również rozbiórka istniejących schodów po północno-wschodniej stronie wiaduktu. Dodatkowo przystanek w kierunku Ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt, a ten na ul. Ostrobramskiej (w kierunku centrum) znajdzie się o 50 m bliżej węzła, za kładką. Wszystkie perony przystankowe zostaną wyremontowane i podniesione do poziomu 16 cm ponad jezdnię, co ułatwi wsiadanie do autobusów. Pojawią się też dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej.

Oferty w przetargu można składać do 6 marca 2020 roku. Zakończenie remontu planowane jest jeszcze w tym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony