Partnerzy serwisu:

Warszawa. Żołnierska i Marsa gotowe. Za kilka dni dwiema jezdniami

ep. 30.08.2019

Warszawa. Żołnierska i Marsa gotowe. Za kilka dni dwiema jezdniami
fot. ZMID Warszawa
Ważna inwestycja w południowo-wschodniej części Warszawy zakończona. Od poniedziałku 2 września otwarte będą obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej – poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie.
Wraz z główną trasą udostępnione będą drogi rowerowe biegnące po obydwu stronach ulicy oraz kładka dla pieszych przy osiedlu Wygoda.

Nie będzie już zwężeń na nowych wiaduktach i estakadzie w ul. Marsa.

– Kierowcy będą mogli wjechać na estakadę do skrętu w ul. Żołnierską nie tylko z Trasy Siekierkowskiej, ale również od strony ronda I. Mościckiego (zjazd w rejonie ul. Naddnieprzańskiej) – podaje ZMID.

Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu ma się rozpocząć w piątek ok. godz. 22.00 i – według zapowiedzi – potrwa cały weekend.

Zakończona inwestycja polegała na przebudowie ul. Marsa i Żołnierskiej. Chodzi o drogę stanowiącą przedłużenie Trasy siekierkowskiej w kierunku granic miasta. Zadanie było realizowane na odcinku ok. 5 km.

W ramach inwestycji, której realizację powierzono firmie Metrostav, wybudowane zostały dwie dwupasowe jezdnie ul. Żołnierskiej oraz dziesięć obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ul. Marsa, estakada do skrętu w lewo z ul. Marsa w ul. Żołnierską oraz wiadukty w ul. Żołnierskiej. Powstała także kładka dla pieszych oraz przejścia dla zwierząt leśnych.

Jak poinformował inwestor, w ramach inwestycji posadzono także 198 drzew.

Nadal na poziomie terenu będzie się odbywał skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa. Druga estakada, która zmieniłaby sytuację w ruchu w przeciwnym na razie nie powstała. Jej budowa nie mogła ruszyć ze względu na problem z dostępem do działki, na której miała być posadowiona jedna z podpór obiektu – teren należący do instytutu prymasowskiego był objęty ochrona konserwatorską, przez co nie można było zająć go na mocy decyzji ZRID.

Problem zakończyła dopiero decyzja ministra kultury i dziedzictwa narodowego, która zdjęła ochronę z części działki, dzięki czemu inwestor mógł przejąć teren.

Obecnie druga estakada jest na etapie projektowania. Budowa obiektu, który umożliwi bezkolizyjny skręt w ul. Marsa ma ruszyć w przyszłym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony