Partnerzy serwisu:

Warszawski ZDM ma już 9 samochodów elektrycznych

ep 20.03.2019

Warszawski ZDM ma już 9 samochodów elektrycznych
fot. ZDM Warszawa
Zarząd Drog Miejskich w Warszawie dysponuje już dziewięcioma samochodami o napędzie elektrycznym. Jednostka jest bardzo bliska wypełnienia ustawowego wymogu dotyczącego 10 proc. ekologicznej floty do roku 2020.
Jak przypomina warszawskie ZDM, samochód jest ważnym narzędziem pracy drogowców. Służą m.in. realizacji zadań pogotowia drogowego, kontrolerów Strefy Niestrzeżonego Płatnego Parkowania, inspektorów nadzoru oraz pozostałych pracowników pracujących głównie w terenie. – Chcemy, aby Warszawa była ekologiczna, dlatego inwestujemy w elektromobilność – stwierdza w komunikacie ZDM.

Ostatnio do floty wykorzystywanej przez zarząd dróg dołączyły 3 samochody osobowe i jeden dostawczy. Mają być wykorzystywane do kontroli pasa drogowego.

W sumie ZDM posiada obecnie 8 elektrycznych samochodów osobowych i 1 dostawczy. Cala flota samochodowa ZDM liczy 100 pojazdów. Oznacza to, ze jednostka jest bardzo bliska osiągnięciu celu stawianego przez ustawę o elektromobilności. Zgodnie z nią, do 2020 roku, 10 proc. samochodów wykorzystywanych przez jednostki samorządowe miały napęd elektryczny (do roku 2025 ma ich być 30 proc.).

Jak podaje ZDM, drogowcy do wykonywania codziennych obowiązków wykorzystują także 6 rowerów elektrycznych, w tym jeden rower dostawczy oraz 10 elektrycznych hulajnóg. – Oszczędzamy w ten sposób wydatki na paliwo oraz ograniczamy emisję szkodliwych substancji – stwierdza ZDM.

W planach jest także ułatwienie dostępu do ładowania samochodów elektrycznych. W tym roku ma być wybudowana stacja ładowania tego typu pojazdów. Ma powstać podczas remontu oświetlenia na ul. Kruczkowskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony