Partner serwisu

Warunki wykonania i odbioru robót bliskie finału

ep/inf. pras. 21.02.2019

Warunki wykonania i odbioru robót bliskie finału
fot. Ladyheart
Kończą się prace nad projektem Ogólnej Specyfikacji Technicznej dla betonów konstrukcyjnych. To jedno z ostatnich działań przed wprowadzeniem standardowych Warunków Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w tym tygodniu odbyło się spotkanie wieńczące prace nad przygotowaniem Ogólnej Specyfikacji Technicznej dla betonów konstrukcyjnych wykorzystywanych przy budowie dróg krajowych. Uczestniczyli w nim technolodzy GDDKiA, przedstawiciele firm wykonawczych, producenci kruszyw, laboratoriów badawczych oraz reprezentanci nauki. Prace na dokumentem trwały kilka miesięcy.

„Tworzona Specyfikacja konsumuje doświadczenia międzynarodowe oraz najnowszą wiedzę pochodzącą z projektu realizowanego w ramach współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pakietu projektów Rozwój Innowacji Drogowych” – podaje GDDKiA. Drogowa administracja zapewnia, że zaangażowanie do prac nad dokumentacją wykonawców i podwykonawców zagwarantowało, że w dokumentacji zostaną także uwzględnione dobre praktyki wypracowane podczas realizacji robót budowlanych.

Specyfikacja dla betonu konstrukcyjnego to element prac nad ujednoliceniem Warunków Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (WWiORB). Publiczny inwestor zapewnia, że w najbliższym okresie będą prowadzone prace, które powinny się zakończyć wypracowaniem wzorcowych Warunków Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych dla najważniejszych asortymentów realizowanych robót. Dzięki temu możliwa będzie standaryzacja wykorzystywanych materiałów oraz typizacja sposobów prowadzenia czy rozliczania wykonanych prac.

Wzorcowy dokument ułatwi także analizę opisu przedmiotu zamówienia oraz ograniczy rozbieżności w podejściu różnych Oddziałów GDDKiA do sytuacji, w których z różnych powodów (dostępności materiałów, klimatycznych) jest to naprawdę potrzebne.

Największy publiczny inwestor podkreśla, że przy pracy nad wzorcowymi dokumentami technicznymi korzysta z szerokich konsultacji, dzięki czemu, poza jakością techniczną, uwzględnia także potrzeby i możliwości branży.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony