Partnerzy serwisu:

Bliżej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Można budować

inf. pras./Redakcja 11.09.2021

Bliżej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Można budować
fot. GDDKiA
Jest już pozwolenie na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Trasa omijająca miasto powstanie w ciągu krajowej dziewiątki.
Umowa na realizację obwodnicy w trybie zaprojektuj i wybuduj została podpisana w licu ub. roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Fabe Polska - lider i SP Sine Midas Stroy, które na wszystkie prace ma 36 miesięcy od podpisania umowy. Z pozostałego okresu odliczone będą okresy zimowe.

Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Obwodnica Ostrowca będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości około 2,7 km. Pobiegnie nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. Jak podaje GDDKiA, w ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

To ważna inwestycja dla mieszkańców, jak i ruchu tranzytowego. Natężenie ruchu na przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski DK-9 w 2015 roku przekraczało 23 tys. pojazdów na dobę. Budowa obwodnicy pozwoli na oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego.

Kontrakt na budowę wart jest 52,9 mln złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony