Partnerzy serwisu:

Wbito pierwszą łopatę na budowie nowych przystani w porcie Ystad

Redakcja 09.05.2019

Wbito pierwszą łopatę na budowie nowych przystani w porcie Ystad
fot. mat. pras.
Ruszyła budowa nowych przystani/nadbrzeży promowych w szwedzkim Porcie Ystad, który mocno współpracuje z polskim portem w Świnoujściu. Rozpoczęty projekt infrastrukturalny jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 2 maja. Rozpoczęła ona nowy projekt budowlany portu w Ystad, stanowiący część unijnego projektu „Modernizacja ładowności i tankowania LNG, połączenie morskie Świnoujście – Ystad”.

Oprócz budowy dwóch nowych przystani promowych, projekt obejmuje statek napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG) dla polskiego przedsiębiorstwa żeglugowego Polferries oraz statek do tankowania skroplonego gazu ziemnego dla portu w Świnoujściu.

Brali w niej udział m.in.: wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski, przewodnicząca zarządu miasta Ystad, Kristina Bendz oraz Björn Boström, prezes zarządu Portu w Ystad.
Dwaj honorowi goście, Kristina Bendz i Grzegorz Witkowski, operujący koparkami, w symbolicznym geście umieścili kamień w miejscu, które stanie się nowym falochronem portu Ystad. Budowa nabrzeży i falochronu ma się zakończyć przed końcem przyszłego roku.

– Ta ceremonia umieszczenia kamienia węgielnego potwierdza znaczenie portu Ystad w Szwecji i na arenie międzynarodowej. Wspólnie z gośćmi reprezentującymi zarówno politykę, jak i biznes, zebraliśmy się, aby uczcić początek naszego długo oczekiwanego projektu budowlanego. Uroczystość ta jest potwierdzeniem tego, jak udało nam się ustalić znaczenie portu zarówno dla Szwecji, jak i dla Polski – powiedział Björn Boström.

– Odnotowaliśmy znaczący wzrost ruchu towarowego i pasażerskiego do i z Polski, a prognozy wskazują, że liczby te będą tylko rosnąć. Dlatego tak ważne jest, abyśmy mogli zwiększyć przepustowość portu i będziemy teraz kontynuować prace nad poprawą dostępu do portu w głębi lądu. Modernizacja drogi E65 między Malmö a Ystad stała się właśnie naszym priorytetem – dodał Boström.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony