Partner serwisu

Węzeł Kijewo. Zmiany dla jadących od Świnoujścia do Szczecina

Redakcja 30.09.2021

Węzeł Kijewo. Zmiany dla jadących od Świnoujścia do Szczecina
fot. GDDKiA
W czwartek w godzinach popołudniowych wprowadzone zostaną zmiany na przebudowywanym węźle Kijewo koło Szczecina. Zmiany dotyczą jadących drogą A6 od Świnoujścia w stronę Szczecina.
Zjazd na Szczecin do tej pory odbywał się bez zmian – kierowcy korzystali z lewej jezdni autostrady A6. Jak podała GDDKiA, teraz kierowcy jadący od Świnoujścia do Szczecina będą musieli przejechać przez przewiązkę na prawą jezdnie A6 (kierunek na Gdańsk) i następnie przez kolejną przewiązkę wjadą na łącznicę relacji Świnoujście – Szczecin.


Od strony Kołbaskowa ruch w kierunku na Gdańsk będzie się odbywał jak dotychczas – po prawej jezdni autostrady, z ograniczeniem do jednego pasa ruchu. Ruch w kierunku przejścia granicznego w Kołbaskowie (relacja Gdańsk – Kołbaskowo) został na początku września przeniesiony na prawą jezdnię autostrady. Od mostu na rzece Płonia do wiaduktu nad autostradą ruch na prawej jezdni jest dwukierunkowy – przypomina inwestor.

Za przebudowę betonowego fragmentu drogi koło Szczecina odpowiada Budimex. Ten wykonawca wiosną tego roku zastąpił Energopol Szczecin, z którym umowa została rozwiązana.

Zakończenie prac planowane jest na połowę przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony