Partner serwisu

Węzeł Łódź Retkinia. Prace na S14 wchodzą na kolejny etap

Magdalena Romanowska 10.05.2020

Węzeł Łódź Retkinia. Prace na S14 wchodzą na kolejny etap
fot. GDDKiA
12 maja rusza budowa węzła Łódź Retkinia, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania ulic: Maratońskiej i Sanitariuszek. Będzie się to wiązało ze zmianami i ograniczeniem ruchu.
Prace będą obejmowały odcinek ulicy Maratońskiej o długości ok. 1,2 km, licząc od wspomnianego skrzyżowania. Jezdnia − po stronie północnej − zostanie zwężona z blisko 11-ty do 6,5 metra, a ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po jednym pasie.

Na całym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Co szczególnie istotne dla okolicznych mieszkańców i pracowników pobliskiej fabryki, przystanki komunikacji miejskiej zostaną zachowane w tych miejscach, w których są obecnie.

 
Mapa: GDDKiA

Takie zmiany wymuszą także likwidację prowizorycznego ronda u zbiegu Sanitariuszek z Maratońską. W tym miejscu ponownie pojawi się skrzyżowanie trójwlotowe (w kształcie litery "T"). Prace jakie zostaną wykonane w ramach tego etapu, to; w pierwszej kolejności: budowa dwóch osłon kolektorów kanalizacji sanitarnej, oświetlenia, odwodnienia, ścieżki rowerowej i elementów BRD. Taka organizacja ruchu, jak przewiduje wykonawca, ma obowiązywać do jesieni tego roku, kiedy mają nastąpić kolejne zmiany.

Oddanie do użytku południowego odcinka S14 zaplanowano na grudzień 2021 r. Przedstawiciele wykonawców zapewniają, że nie ma obecnie zagrożenia opóźnieniem. Na 12-kilometrowym odcinku zachodniej obwodnicy aglomeracji łódzkiej pewne jest powstanie trzech węzłów: Łódź Lublinek (umożliwiający dojazd do Portu Lotniczego Łódź), Łódź Retkinia (na przedłużeniu ul. Maratońskiej) i Konstantynów Łódzki (między ul. Dąbrowa i Złotno, dający możliwość zjazdu na DK71). Węzeł Łódź Teofilów (nieco na południe od DK-72) zostanie zaprojektowany, ale decyzja o jego ewentualnej budowie będzie należała do zamawiającego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony