Partnerzy serwisu:

Węzeł Niepołomice na A4 powstanie. Są dodatkowe środki

Elżbieta Pałys 18.06.2018

Węzeł Niepołomice na A4 powstanie. Są dodatkowe środki
fot. GDDKiA
Skarb Państwa przyznał dodatkowe środki na realizację węzła Niepołomice na autostradzie A4. Dzięki temu możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą – przypomnijmy, w kolejnych dwóch przetargach najtańsza oferta przekroczyła zaplanowany budżet.
Węzeł powstanie na wysokości przecięcia autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 964. Umożliwi połączenie z autostradą Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Władze miasta o budowę węzła zabiegały od lat. Inwestycja ma być efektem montażu finansowego kilku podmiotów – GDDKiA, samorządu województwa, a także powiatu i gminy.Wyświetl większą mapę

Przetarg prowadzi GDDKiA w Krakowie. W pierwszym postępowaniu, przy budżecie wynoszącym 27,8 mln zł najtańsza oferta była warta ponad 41 mln zł. Przetarg unieważniono. W kolejnym, mimo że przewidziano optymalizację zaproponowanych rozwiązań, co miało obniżyć koszty realizacji, sytuacja znów się powtórzyła. Najtańsza oferta została wyceniona na 41,84 mln zł, przy budżecie w kwocie 31,63 mln zł.

Jak poinformował burmistrz Niepołomic, Roman Ptak wszystko jest na dobrej drodze. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dokumenty zwiększające finansowy wkład skarbu państwa w budowę zjazdu. „W międzyczasie my znaleźliśmy dodatkowe pieniądze na sfinansowanie tej inwestycji w budżecie samorządowym. Dzięki temu będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą wyłonionym w przetargu, mimo iż zaproponowana przez firmę kwota przekraczała pierwotnie zakładany poziom” – napisał w oficjalny komunikacie burmistrz. „Jednak możemy powiedzieć: wreszcie! Ta ważna dla mieszkańców i przedsiębiorców powiatu wielickiego inwestycja jest faktem!” – dodał.

W sumie koszt budowy nowego polaczenia z autostradą wyniesie 48 mln złotych. Z tego 27,5 mln zł będzie pochodzić z budżetu, a 20,5 mln zł z budżetu samorządów – województwa małopolskiego, powiatu wielickiego i gminy Niepołomice.
Prace maj trwać 15 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresu zimowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony